Odzież motocyklowa Dainese

0
3415

Słowo Dainese dla miłośników motosportu kojarzy się jednoznacznie – z niezawodnością i unikatowym designem. Odzież i akcesoria tej marki są cenione zarówno wśród mistrzów, jak i „zwykłych” motocyklistów. I nie dzieje się tak bez przyczyny.

Jest rok 1972. Dwudziestoletni Włoch Lino Dainese postanawia połączyć swoje dwie pasje – jazdę na motocyklu i zamiłowanie do dobrego designu. Zakłada firmę, która na zawsze zmieni świat sportów motorowych, a swoje nazwisko czyni jednocześnie jej nazwą. Pierwszym produktem Dainese okazują się spodnie motocyklowe, które dla pokoleń riderów stają się synonimem wysokiej jakości, ochrony i osiągów. Dziś, po ponad czterdziestu latach, kolejne pokolenia riderów decydują się powierzyć swoje bezpieczeństwo właśnie włoskim twórcom. Oczywiście nie bez powodu.

Jakość, której możesz ufać

Odzież motocyklowa Dainese produkowana jest bowiem wyłącznie z materiałów najwyższej jakości i z wykorzystaniem najnowszych technologii. Zaufanie, którym firma cieszy się wśród adeptów motosportu z całego świata to dla Włochów prawdziwy powód do dumy. Dlatego wciąż opracowują nowe rozwiązania, dzięki którym motocykliści (ale też kolarze górscy, narciarze alpejscy, a nawet astronauci) mogą poczuć się naprawdę bezpiecznie. Przykłady? Żaden problem.

Innowacje i odwaga

Sztandarowym wynalazkiem Włochów są ochraniacze na plecy, które w razie wypadku zabezpieczają przed złamaniem kręgosłup właściciela. Te akcesoria motocyklowe Dainese opracowane zostały w 1978 roku, a model dla motocyklistów jeżdżących na szosowych maszynach powstał pięć lat później. Kolejnym kamieniem milowym w dziedzinie bezpieczeństwa w motosporcie było wprowadzenie ochraniaczy na kolana doczepianych do spodni za pomocą mocnych rzepów – te w ofercie firmy pojawiły się w 1981. A te dwie pozycje to dopiero początek długiej listy innowacji, które wyszły z włoskiej stajni.

Akcesoria dla mistrzów

Innowacyjność, niezawodność i typowy dla Włochów design na najwyższym poziomie sprawiają, że po sprzęt motocyklowy Dainese chętnie sięgają najważniejsze nazwiska ze świata motosportu. W kombinezonach tej parki często występują lub występowały takie sławy jak Valentino Rossi, Jack Miller czy Stefan Bradl. Akcesoria Dainese są jednak wykorzystywane nie tylko przez wyczynowych motocyklistów. Korzystając z oferty dostępnej na stronie moto-tour.com.pl w mistrzowskie kombinezony i ochraniacze możesz wyposażyć się także i Ty!

mutex/ocfipreoqyfb/mutex

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ