Toyota – projekty sportowe

0
3033

Samochody Toyoty zachwycają ciekawą linią i osiągami. Dlatego tak chętnie są wybierane przez kierowców na całym świecie. Jednak pojazdy Toyoty to nie tylko samochody dopuszczone do ruchu ulicznego. Pojazdy tej firmy osiągają wiele również w wielu dziedzinach sportów motorowych – koncern Toyota wystawia swoje pojazdy w takich seriach jak WRC, WEC czy Formuła 1. Gdzie można zobaczyć machiny sportowe ze stajni Toyoty i czy faktycznie są tak dobre?

Toyota – samochody stworzone by wygrywać

Samochody marki Toyota można spotkać na ulicach całego świata. Podobnie dzieje się z samochodami sportowymi tej marki – biorą udział w wielu seriach sporów motorowych i co ważniejsze zajmują wysokie pozycje w wielu wyścigach. Przykładem może być tutaj samochód Toyota Celica, która w latach 90. ubiegłego wieku była praktycznie bezkonkurencyjna, jeśli chodzi o zawody konstruktorów, a i kierowcy, którzy zdecydowali się nią jeździć nie mieli na co narzekać – Didier Auroli, Juha Kankkunen i Carlos Sainz zdobyli tytuły mistrza świata zasiadając za kierownicą tego modelu. Obecnie wielu kierowców rajdowych decyduje się na zmodyfikowany pod wytyczne FIA model Toyota Yaris.

Samochody Toyoty można zobaczyć też na najsłynniejszych torach wyścigowych. W serii World Endurance Championship wystawiane są Toyoty Gazoo. Jednym z największych osiągnięć tego koncernu w serii WEC jest wyróżnienie przyznane dla konstruktorów w kategorii LMP1 i LMP2 w 2014 roku.

Również w wyścigach serii Formuły 1 można było podziwiać do niedawna samochody Toyoty, jednak koncernu nie ma już w tej serii od 2009 roku.

Jak wygląda przyszłość samochodów sportowych Toyoty?

Jedną z najnowszych propozycji sportowych marki Toyota jest model FT-1, który zachowuje charakterystyczną dla samochodów Toyoty formę, jednak kryje w sobie prawdziwą moc. Jeżeli chcesz przeczytać więcej na temat najnowszych samochodów marki Toyota i czym się wyróżniają zajrzyj na stronę dla prawdziwych fanów motoryzacji – www.motorsport.info.pl

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ