Najlepszy GPS dla Twojego jednośladu

0
961
Najlepszy GPS dla Twojego jednośladu

Chcesz kupić lokalizator GPS do swojego motocykla lub skutera i zastanawiasz się, który model sprawdzi się w każdej sytuacji? Wybierz IKOL Moto – moduł stworzony specjalnie z myślą o wielbicielach podróży jednośladem.

Jeżeli uwielbiasz swój motocykl i chciałbyś mieć możliwość sprawdzania jego aktualnej lokalizacji o każdej porze dnia i nocy – firma IKOL przygotowała dla Ciebie propozycję. Jest nią niezawodny lokalizator IKOL Moto, idealny dla miłośników jednośladów (choć można go zamontować także w innych pojazdach).

Ten niewielki moduł zapewni Ci wiele usług z zakresu monitoringu GPS, dzięki czemu zadba o Twoje bezpieczeństwo. Twoi bliscy zyskają możliwość sprawdzenia w systemie, gdzie aktualnie przebywasz. Będziesz też mógł dzielić się swoją lokalizacją z innymi za pomocą widgetów.

Monitoruj swój motocykl

Nie pamiętasz, gdzie ostatnio zaparkowałeś motocykl i musisz go szukać? A może pożyczyłeś ostatnio komuś swój pojazd i teraz próbujesz znaleźć miejsce, w którym zostawiła go ta osoba? W takich i podobnych sytuacjach warto skorzystać z zamontowanego w jednośladzie urządzenia GPS do motocykla.

Historia podróży

Wybierając IKOL Moto będziesz miał możliwość przejrzenia historii swoich przejazdów do 3 lub nawet 12 miesięcy wstecz. Zobaczysz na mapie całą trasę podróży, wraz z miejscami, w których parkowałeś.

Monitoring GPS w każdych warunkach

Czy wiesz, że IKOL Moto umożliwii Ci monitoring pojazdu nawet w ekstremalnych warunkach atmosferycznych? Moduł ten działa bowiem w temperaturach od -30C do +80C. Jest on też wodoodporny (stopień ochrony IP67) i wyposażony w zapasową baterię, która działa aż do 7 dni bez zasilania. Należy dodać, że urządzenie pobiera mało prądu, więc nie rozładowuje akumulatora – nie musisz się tego obawiać, gdy ruszasz w podróż.

Widgety z Twoją lokalizacją

Korzystając z IKOL Moto możesz z łatwością udostępniać innym osobom swoją obecną lokalizację. Pozwala Ci na to funkcja tworzenia widgetów. Możesz z niej skorzystać, jeśli masz włączoną Historię przejazdów.

Widget to niewielki element graficzny przedstawiający mapkę z aktualną pozycją pojazdu lub z jego obecną lokalizacją i ogonem czasowym (Ty wybierasz, ile minut przebytej drogi ma się na niej wyświetlać). Może on też zawierać trasę przejazdów z danego dnia bądź z wyborem dni.

Jak stworzyć własnego widgeta? Wystarczy wygenerować kod HTML w systemie IKOL, a następnie umieścić  go na wybranej przez siebie stronie, w jej kodzie. Od tej pory każdy, kto odwiedzi np. Twojego bloga, będzie wiedział, gdzie się znajdujesz lub którędy ostatnio podróżowałeś. Umożliwisz też swoim znajomym szybkie dołączenie do Ciebie – będą wiedzieli, gdzie jechać.

Raporty i alerty

Kolejnym udogodnieniem dla posiadaczy IKOL Moto jest możliwość ustawiania alertów i tworzenia raportów.

Alerty są wysyłane w wiadomości SMS lub e-mail, bądź poprzez aplikację IKOL Tracker. Ich zadaniem jest informowanie właściciela pojazdu o niepokojącej sytuacji.

  1. Alert ruchu – powiadamia o nieautoryzowanym ruchu pojazdu. Może przyjść do wybranej liczby osób i zawierać link do mapy z aktualnym położeniem jednośladu. Jego konfiguracja zależy od Ciebie – możesz ustawić go tak, by każdy ruch motocykla w określonym przedziale czasowym był traktowany jako nieautoryzowany.
  2. Alert odłączenia głównego zasilania – przychodzi wtedy, gdy lokalizator zostaje odłączony od akumulatora.
  3. Alert braku prawidłowej pozycji GPS – dostajesz go wtedy, gdy moduł nie może zaktualizować swojej lokalizacji przez wpisany przez Ciebie w ustawieniach czas, wynoszący minimum 45 minut. Nieważne, jaka jest przyczyna braku prawidłowej pozycji GPS (zagłuszanie sygnału czy np. przebywanie poza zasięgiem) – wiadomość i tak zostanie wysłana.

Zdalne odłączanie rozrusznika

IKOL Moto pozwala na zdalne odłączanie rozrusznika w pojeździe. Wystarczy tylko kliknąć na przycisk „wyłącz rozrusznik”, by porwany motocykl nie dał się ponownie uruchomić. Funkcja ta nie powoduje nagłego zatrzymania się pojazdu podczas jazdy, gdyż byłoby to niebezpieczne.

Pakiet Ecodriving – czyli ekonomiczna jazda

Chcesz nauczyć się tak jeździć motocyklem, by zmniejszyć zanieczyszczenie  środowiska, zaoszczędzić pieniądze i poprawić swoje bezpieczeństwo na drodze? Pomoże Ci w tym pakiet Ecodriving.

Z Ecodrivingiem będziesz mógł na bieżąco monitorować spalanie, zużycie i aktualny poziom paliwa w pojeździe. Co więcej, w systemie IKOL zapisywać się będą dane dotyczące Twojego stylu jazdy i popełnianych przez Ciebie błędów (takich, jak gwałtowne hamowanie, skręcanie i przyśpieszanie oraz przekroczenia prędkości). Wystarczy przeanalizować zebrane przez lokalizator informacje, by dowiedzieć się, co dobrze byłoby zmienić.

Bezpieczeństwo każdego kierowcy

Nie chcesz, by Twoi bliscy martwili się, gdy wyjeżdżasz w podróż motocyklem? Daj im dostęp do mapy z Twoją lokalizacją. Wystarczy, że zalogują się na stronie system.ikol.pl lub w darmowej  aplikacji na urządzenia mobilne IKOL Tracker, a następnie dodadzą Twój moduł, by stał się obserwowanym przez nich lokalizatorem.

To bardzo przydatna funkcja w przypadku początkujących, młodych motocyklistów – możliwość obserwowania podróży dziecka na mapie z pewnością uspokoi niejednego zdenerwowanego rodzica.

Jak widać, IKOL Moto to najlepszy moduł GPS do skutera i motocyklu. Lokalizator ten da Ci wiele nowych możliwości, wpłynie na Twoje bezpieczeństwo na drodze i nauczy oszczędzać paliwo. Wybierając to urządzenie możesz być więc pewien, że spełni ono wszystkie Twoje oczekiwania.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ