Wyposażenie salonu fryzjerskiego

0
2455

Jak powinno wyglądać wyposażenie profesjonalnego salonu fryzjerskiego?

Prowadzenie salonu fryzjerskiego nie jest łatwe. Jest to trudna i konkurencyjna branża. Tym bardziej, że klienci od lat stają się coraz bardziej wymagający i oczekują coraz wyższej jakości. Nie chodzi tu jedynie o umiejętności fryzjerskie pracowników. Ważne jest także samo wyposażenie salonu. Klienci wchodząc do salonu chcą czuć, że wchodzą do miejsca profesjonalnego.

Wystrój salonu fryzjerskiego

Otwierając salon fryzjerski przemyśleć trzeba przede wszystkim jego wystrój. Sam salon musi być także odpowiednio duży. Wszystko po to, aby praca w nim i przebywanie było komfortowe. Dlatego w pierwszej kolejności pomyśleć należy o przygotowaniu odpowiedniej poczekalni.

Choć najczęściej klienci umawiają się na konkretne godziny to często zdarza się, że klient przyjdzie do salonu nieco wcześniej. Wówczas należy mu zapewnić komfortowe warunki na czas, w którym musi poczekać na swoją kolej. Podstawą jest zatem zapewnienie w salonie wygodnej kanapy oraz sofy. Jest to zdecydowanie lepsze rozwiązanie niż zwykłe i często niewygodne krzesła.

Warto także, aby w poczekalni znajdował się automat z napojami lub kawą. Podstawa to także czasopisma, które klient mógłby poczytać czekając na swoją kolej. Jeśli salon fryzjerski obsługuje nie tylko panie, ale i panów to nie można zapomnieć także o czasopismach dla panów. Dobrym pomysłem jest także wyposażenie poczekali w radio, które z pewnością umili czas oczekiwania.

Wyposażenie stanowisk fryzjerskich

Jak już wspomniano wcześniej, salon musi być odpowiednio duży. Dzięki temu możliwe będzie ustawienie kilku stanowisk fryzjerskich. To bardzo ważne. W ten sposób obsłużyć będzie można większą ilość klientów. Trudno jest sobie wyobrazić stanowisko fryzjerskie bez dużego i profesjonalnego lustra. Wielkość lustra ma znaczenie.

Podczas strzyżenia klient nie może mieć problemów z tym, aby w każdym momencie móc się wygodnie obejrzeć w lustrze i zobaczyć jak przebiega proces strzyżenia. Jest to także bardzo ważne również dla fryzjera. On także musi mieć możliwość wygodnego spojrzenia w lustro.

Pamiętać należy także o tym, aby lustro fryzjerskie wyposażone było w odpowiednie oświetlenie. Jest to ważne zwłaszcza w godzinach wieczornych kiedy nie można już korzystać ze światła dziennego, a jedynie z sztucznego oświetlenia w salonie fryzjerskim.

Fotel fryzjerski

Najważniejszym elementem stanowiska fryzjerskiego jest oczywiście fotel. Nie trzeba chyba przypominać, iż najważniejsze jest to, aby był od wygodny i komfortowy. Klient często spędza w nim nie mało czasu, zatem musi czuć się w fotelu komfortowo. Konieczny element fotela to możliwość regulacji jego wysokości.

Bez tej funkcji fotel będzie miało praktyczny, a wręcz nie będzie mógł nadawać się do pracy. Lepszym rozwiązaniem jest także zakup fotela na nóżkach, a nie kółkach. Nie ryzykuje się wówczas sytuacji, kiedy podczas strzyżenia fotel z klientem nieco się przesunie. Wybierając fotel fryzjerski uwagę należy zwrócić także na materiał, z którego jest wykonany. Poza tym, że musi być to materiał trwały to dodatkowo powinien być to materiał, który jest łatwy w czyszczeniu.

Dodatkowe wyposażenie

Na koniec wspomnieć należy jeszcze o myjce fryzjerskiej. Istotne jest to, aby jej wysokość można było regulować. Dzięki temu myjkę będzie można dopasować do każdego klienta. To zdecydowanie ułatwi pracę fryzjera. Poza tym salon fryzjerski wyposażony powinien być w praktyczne półki i szafki. Dzięki temu będzie można wszystkie kosmetyki fryzjerskie przechowywać w porządku. Najlepiej jeśli będą znajdować się one tuż przy stoisku fryzjerskim. Dzięki temu fryzjer będzie mógł łatwo sięgać po wszelkie narzędzia i kosmetyki.

Źródła:

1) https://sklep.fryzaw.pl/produkty/wyposazenie-salonow,2,5735

2) http://towerpress.com.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ