Rozrusznik – nowy czy regenerowany? Podpowiadamy!

0
4743
Rozrusznik – nowy czy regenerowany? Podpowiadamy!

Nawet najlepsze rozruszniki samochodowe prędzej czy później ulegają zniszczeniu. Wtedy też musimy zastanowić się, co będzie dla nas lepszym rozwiązaniem, kupienie nowej części lub jej regeneracja. Poznaj wady i zalety obu rozwiązań, aby zrozumieć, która opcja opłaca ci się bardziej.

Awaria zawsze pojawia się niespodziewanie

Niestety nigdy nie wiadomo, kiedy rozrusznik przestanie działać. Może nawet okazać się, że nowo kupiona część będzie miała wady fabryczne, przez co szybko ulegnie awarii. Wtedy też bardzo ważne jest zwrócenie uwagi na to, na jak długo firma udziela gwarancję. Jeśli jest ona zbyt krótka, to może okazać się, że szybko znów staniemy przed dylematem, czy kupić nowy, czy też lepszym rozwiązaniem będzie regeneracja posiadanego rozrusznika. Kupienie nowej części jest niestety także kosztowne. Tym samym niespodziewana awaria może wpłynąć znacząco na domowy budżet i znacząco go nadszarpnąć. Wtedy rozsądniejszym rozwiązanie staje się postawienie na regenerację, jednak wcześniej trzeba dowiedzieć się, czym ona w ogóle jest.

Na czym polega regeneracja rozrusznika?

Dziś coraz więcej firm zachęca do tego, aby zregenerować rozrusznik, zamiast go wymieniać na nowy. Taka oferta dostępna jest na stronie internetowej https://www.autostarter.pl/. Kiedy zdecydujemy się na regenerację, możemy zyskać dzięki temu wiele korzyści, o których nie zawsze zdajemy sobie sprawę.

Wysoka jakość

Kiedy wymienione zostaną elementy, które nie działają, zyskujemy rozrusznik w bardzo dobrym stanie, który będzie działać przez wiele lat. Skąd ta pewność? Przede wszystkim stąd, że zostanie on poddany szczegółowej diagnozie i przez to wszelkie defekty zostaną wykryte. Nawet przy nowych częściach możemy nie mieć takiej pewności.

Gwarancja

Kiedy wybieramy konkretną firmę, która zregeneruje rozrusznik w naszym samochodzie, to powinniśmy zwrócić uwagę również na to, czy są one objęte gwarancją oraz jak długo ma ona trwać. Niestety często nie jest ona oferowana lub trwa rok czy nawet krócej. Wtedy powinna zapalić nam się lampka ostrzegawcza i najrozsądniej będzie poszukać innych fachowców. Warto wybierać takie firmy, jak Starter Kłodzko, która daje aż dwuletnią gwarancję na regenerowane rozruszniki.

Oszczędność

Kiedy zwrócimy uwagę na wszystkie te korzyści oraz cenę, którą trzeba zapłacić, to szybko zdamy sobie sprawę z tego, że regeneracja rozrusznika zapewnia nam sporą oszczędność. Jednak będzie miało to miejsce tylko wtedy, gdy zaufamy uczciwej i profesjonalnej firmie.

Kiedy opłaca się regenerować rozrusznik?

Regeneracja rozrusznika jest znakomitą usługą, ale tylko wtedy, gdy zostanie prawidłowo wykonana, to znaczy, że fachowiec:

  • zdemontuje wszystkie podzespoły rozrusznika, aby sprawdzić, które należy wymienić na nowe,
  • odtłuści obudowę oraz dokładnie oczyści ją w piaskarce,
  • nałoży specjalną warstwę antykorozyjną.

Warto zwrócić uwagę także na opinie na temat firmy i przeprowadzić wywiad z fachowcem na temat tego, w jaki sposób zostanie przeprowadzona regeneracja rozrusznika. W ten sposób unikniemy oszustów, którzy zajmują się jedynie piaskowaniem oraz malowaniem części.

[Głosów:16    Średnia:2.8/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ