Zakup pierwszego auta – możliwości i pułapki

0
801
sprowadzanie aut z niemiec

Zakup auta – szczególnie tego pierwszego, to szczególny moment w naszym życiu. Nasze pierwsze auto będziemy pamiętać do końca życia. Sposobów na jego pozyskanie jest kilka. Często pierwszy samochód odkupujemy od kogoś z naszej rodziny – dalszej lub bliższej – po preferencyjnej cenie. Jeśli nie mamy takiej możliwości, wtedy musimy poszukać możliwości zakupu w innych miejscach. Z racji, że to pierwsze auto, to opcja zakupu nowego modelu z salonu raczej odpada. Skupmy się więc na rynku aut używanych.

Gdzie szukać? W internecie znajdziesz wszystko

Najlepszym miejscem do poszukiwania aut, wydają się internetowe portale ogłoszeniowe lub aukcyjne. Znajdziemy tam oferty zarówno od osób prywatnych, jak i handlarzy i komisów. Warto od razu zwrócić uwagę, no to od kogo pochodzi ogłoszenie. W ofercie znajdują się każdego dnia tysiące egzemplarzy rozsiane po całym kraju. Jeśli zdecydowani jesteśmy na jakiś konkretny model, to jesteśmy w stanie przefiltrować wyszukiwarkę tak, aby pokazywała interesujące nas modele.

Zazwyczaj szukamy ofert jak najbliżej miejsca zamieszkania, aby szybko i sprawnie dotrzeć na miejsce oględzin. Jeśli jednak model jest niezbyt popularny w Polsce, to konieczna może być wyprawa do sąsiedniego miasta lub województwa. W takim wypadku ustalmy jak najwięcej szczegółów przez telefon lub komunikator, aby nie podróżować na darmo. Oczywiście nie zagwarantuje to, że nie jesteśmy delikatnie lub mniej delikatnie oszukiwani przez sprzedawcę, ale minimalizuje to ryzyko. Wszystko i tak okaże się dopiero na miejscu, a nasze wymarzone BMW może okazać się trzema BWM i jedną Skodą, które połączone są w takim mariażu za pomocą migomatu i worka zaprawy gipsowej.

Jak zminimalizować ryzyko “wtopy”

Jeśli nie znamy się za bardzo na samochodach, warto zabrać na oględziny kogoś, kto posiada wiedzę na temat modelu, który chcemy zakupić. Często posiadamy takie osoby wśród przyjaciół i rodziny. Jeśli nie, to żaden problem. Dogadać możemy się z mechanikiem, który za drobną opłatą będzie pomagał nam w negocjacjach ze sprzedawcą. Jazda próbna to absolutna konieczność. Bardzo dobrym pomysłem jest też wizyta w warsztacie diagnostycznym, który jest w stanie sprawdzić podstawowe podzespoły wozu i ich ewentualne uszkodzenia.

Płakał jak sprzedawał

Jeśli nie znajdziemy interesującego nas modelu w kraju, to dobrym pomysłem może okazać się zakup za granicą. Sprowadzanie auta z Niemiec https://carfactor.pl/samochody-na-zamowienie/, cieszy się wśród polskich kierowców niesłabnącą popularnością. Jeśli kupujemy go prosto od kierowcy, to możemy mieć właściwie pewność, że nie uległo ono nigdy poważnemu wypadkowi. Sam stan techniczny wszystkich elementów również powinien być na zadowalającym poziomie. Jeśli sami nie czujemy się na siłach do zakupów za granicą, to możemy to zlecić firmie usługowej, która się tym zajmuje. Sama usługa jest warta swojej ceny, a w jej ramach otrzymamy najczęściej raport – zarówno pisemny, jak i przedstawiony za pomocą zdjęć. Osoba, która sprawdza dla nas auto wyda również rekomendację, czy warto, czy nie warto go kupować.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ