Na co zwracać uwagę przy zakupie gogli motocyklowych?

0
2920
Na co zwracać uwagę przy zakupie gogli motocyklowych?

Fani motocrossu używają gogli, żeby chronić oczy przed uszkodzeniem. Gogle spełniają też inną rolę. Są skuteczną barierą przed wodą, błotem i innymi nieczystościami, które mogłyby dostać się do oczu i skutecznie zniechęcić nas do uprawiania sportów motocrossowych.

Cechy charakterystyczne gogli

Od wewnątrz gogle motocrossowe są zwykle zabezpieczone gąbką antyalergiczną, która ma za zadanie sprawne wchłanianie potu i blokowanie kurzu. Same gogle muszą być wykonane z elastycznego materiału, aby dobrze dopasowywały się do twarzy. Nie mogą pękać ani ulegać odkształceniom. Całość jest bardzo lekka, by dać użytkownikowi maksymalny komfort w trakcie wymagających koncentracji i sprawności fizycznej zmagań. Elementami wymiennymi są wizjery. Najczęściej wybieranymi przez użytkowników są modele z przezroczystymi wizjerami dla użytkowników chcących chronić oczy przed kurzem. Równie popularne są wizjery lustrzane i przyciemniane. Dla wzmocnienia komfortu z jazdy niektóre gogle wyposażone są w system anti-fog i anti-scratch. System anti-fog przeciwdziała parowaniu się gogli, podczas gdy system anti-scratch gwarantuje brak rys na wizjerze.

Jeśli lubimy wyścigi w błocie

Błoto to najgorszy wróg naszych gogli, gdyż mocno zabłocony wizjer będzie bardzo utrudniał sprawne poruszanie się na motorze. Na szczęście istnieje skuteczny sposób na to, by pozbyć się tego uciążliwego problemu. Sklepy oferujące artukuły sportowe oferują specjalne folie tzw. zrywki, które przykleja się na gogle. Jeśli wizjer jest już bardzo brudny, należy po prostu zerwać folię ochronną, do której przykleiło się błoto. Ceny zrywek są bardzo atrakcyjne, gdyż zestaw 10 sztuk to koszt do 30 pln.

Jakie gogle najlepiej kupić?

Optymalnym wyborem jest zakup takich gogli, które są przystosowane do warunków, w których dany miłośnik motocrossu będzie uprawiał swój ukochany sport. Najważniejszym elementem wszystkich gogli motocrossowych jest wizjer i na nim należy się skupić.

Rynek oferuje szeroką gamę gogli na każdą kieszeń. Szczególnie znanymi i cenionymi markami są Progrip, Scott, Fox czy Oakley. Dobrej klasy gogle można znaleźć już w przedziale 100-180 PLN. Jeśli życzymy sobie najwyższej jakości i wszelkich możliwych udogodnień, cena za gogle Fox lub Oakley to przedział od 200 PLN do 400 PLN.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ