Czy warto zamontować aluminiowe felgi?

0
3235
Czy warto zamontować aluminiowe felgi?

Felgi aluminiowe, ze względu na swój nowoczesny wygląd, znajdują wielu nabywców. Kiedyś były zarezerwowane tylko dla aut klasy premium. Po dziś dzień są symbolem luksusu, choć postęp, jaki się dokonał, doprowadził do wyraźnego spadku cen, przez co każdy właściciel samochodu średniej klasy może zakupić eleganckie felgi z aluminium.

Czy to już tuning?

Prawdą jest, że felgi aluminiowe są w wielu kręgach postrzegane jako symbol dobrobytu. Firmy oferujące artukuły samochodowe mają wielu klientów, którzy w swoich starych samochodach montują nowoczesne felgi. Czy jeśli chcemy wymienić stare, mocno wysłużone felgi na nowe, wykonane z aluminium, musimy koniecznie udać się do mechanika? Nie. Wymiana felg nie wymaga od nas profesjonalnego przygotowania, tylko odrobinę zdolności manualnych.

Istotnym elementem naszego „tuningu” jest odpowiedni dobór felg. Należy zwrócić uwagę na układ śrub, ale i odległość koła od piasty, oznaczaną symbolem ET. Ignorując tę wiedzę narażamy się na nieprzyjemne konsekwencje. Nasza felga może ocierać o inne elementy samochodu.

Aluminium to nowoczesny wygląd

Nie da się ukryć, że felgi aluminiowe nadają naszym pojazdom niepowtarzalny wygląd. Niektórzy miłośnicy motoryzacji starają się z nich wydobyć jeszcze więcej poprzez montowanie 19-calowych felg z cienkimi oponami, przez co podczas jazdy po złej nawierzchni bardziej odczuwamy nierówności, ale czego się nie robi dla bycia podziwianym, prawda?

Czy wszystko złoto co aluminiowe?

Główną zaletą felg aluminiowych jest ich wygląd. Wymieniając felgi na nowoczesne zyskujemy mnóstwo możliwości konfigurowania wyglądu naszego pojazdu. Choć sama felga nie wpływa na komfort jazdy, to opony, które montujemy, jak najbardziej odciskają swoje piętno na wygodzie i sposobie, w jaki „tuningowane” auto zachowuje się na drodze.

Do wad należy zaliczyć wciąż wyraźnie wyższe ceny felg aluminiowych, a także ich popularność wśród złodziei części samochodowych. Co więcej, choć aluminium nie rdzewieje to potrafi śniedzieć, co wygląda równie nieatrakcyjnie co zardzewiała, metalowa felga.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ