Żarówki samochodowe Osram – niezbędne wyposażenie auta

0
2166
Żarówki samochodowe Osram – niezbędne wyposażenie auta

Żarówki samochodowe, to zdecydowanie jedna z ważniejszych części auta. A na pewno najbardziej przydatnych. Szczególnie jesienią i zimą, gdy aura na dworze nie sprzyja zmotoryzowanym. Sprawdzamy, jak istotne jest to, by mieć na wyposażeniu auta sprawne i dobre żarówki.

Przepisy są nieubłagane

Obowiązek jazdy z włączonymi światłami mijania przez całą dobę obowiązuje w naszym kraju już od 2007 roku. Za złamanie tego przepisu grozi mandat karny w wysokości do 200 złotych  (ok. 45 euro) oraz 2 punkty karne. Jednak nie tylko Polska wprowadziła tego typu przepis. W Europie nakaz używania świateł mijania obowiązuje aż w 18 państwach, z czego w 4 wyłącznie na autostradach i poza terenem zabudowanym. W większości krajów jest on nieco niższy i wynosi odpowiednio: Bośnia-Hercegowina (mandat 15 euro), Chorwacja (ok. 41 euro), Czechy (ok. 19 euro), Dania (ok. 67 euro), Estonia (ok. 192 euro), Finlandia (50 euro), Islandia (ok. 55 euro), Litwa (ok. 15 euro), Łotwa (ok. 7 euro), Macedonia (ok. 33 euro), Norwegia (ok. 156 euro), Szwecja (ok. 43 euro) i Słowenia (od 40 euro), Rosja (do ok. 200 euro), Rumunia (ok. 22 euro), Węgry (ok. 40 euro) i Włochy (od 35 euro).

Wieczna bitwa o żarówki samochodowe Osram

W Polsce od wielu lat trwa zażarta dyskusja pomiędzy zwolennikami a przeciwnikami obecnie obowiązujących przepisów. Jednym z głównych argumentów podnoszonych przez tych pierwszych jest zwiększenie bezpieczeństwa poruszania się pod drogach. Tłumaczą oni, że zdecydowanie łatwiej zauważyć auto, które ma włączone żarówki samochodowe Osram, niż te, które jeżdżą bez świateł. Z kolei przeciwnicy zauważają, że każdy samochód, który używa świateł mijania spala więcej paliwa, co ma niekorzystny wpływ na środowisko naturalne.

Żarówki samochodowe Osram – stan faktyczny

Nic nie wskazuje na to, że sytuacja ulegnie zmianie i w Polsce zostaną wycofane przepisy o używaniu świateł mijania. Oznacza to, że żarówki samochodowe Osram w naszych autach powinny być sprawne. W przeciwnym razie grozi nam mandat. W przypadku, gdy zauważymy, że jedna z nich się przepaliła, natychmiast powinniśmy wymienić obie. Kupić je bez trudu możemy w sieci, np. pod tym linkiem – https://autochemia.pl/pol_m_Zarowki-samochodowe-415.html. Dlaczego żarówki samochodowe Osram należy zawsze wymieniać parami? Nowe żarówki są jaśniejsze, co oznacza, że zapewniają lepszą widoczność i bezpieczeństwo. Z drugiej strony, to także oszczędność, bowiem jeżeli jedna z żarówek samochodowych się przepali, drugą w najbliższym czasie czeka ten sam los.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ