Pierwszy lot samolotem – jak się przygotować?

0
2049

Loty samolotem w ostatnich czasach staniały, przez to stały się bardzo popularne, więc większość z nas to doświadczenie ma już za sobą. Jednak nie dotyczy to wszystkich osób. Są wsród nas tacy, którzy jeszcze nie mieli okazji lecieć samolotem i nie zawsze dotyczy to tylko dzieci. Jest też wiele dorosłych wybierających się w taką podróż. Jak się przygotować do pierwszego lotu samolotem? O czym warto pamiętać?

Przemyśl dobrze swój bagaż

Pamiętaj, że do samolotu nie możesz zabrać wszystkiego. Dlatego w pierwszej kolejności warto dokładnie przemyśleć swój bagaż. To, co ze sobą zabierzemy, zależy od tego, jaki bilet mamy wykupiony i jakimi liniami lecimy. Najłatwiej mają oczywiście osoby, które mają możliwość zabrania bagażu nadawanego i podręcznego. W tej sytuacji bardzo łatwo się spakować. Wystarczy tylko do podręcznego bagażu spakować najważniejsze rzeczy, a resztę do walizki, którą nadamy do samolotu. Znacznie trudniej mają Ci, którzy mogą zabrać tylko bagaż podręczny. Wtedy trzeba pamiętać, że nie możemy zabrać ze sobą wszystkich kosmetykach, a zaledwie 1 litr. Dlatego musimy się lepiej zorganizować i przygotować tylko niezbędne rzeczy. Trzeba też dobrze się zastanowić, co będzie nam potrzebne, aby na miejscu nie okazało się, że czegoś zapomnieliśmy. W najtrudniejszej sytuacji są osoby, które podróżują tanimi liniami lotniczymi i mogą zabrać ze sobą tylko torebkę albo niewielki plecak. Nie mają oni dużych możliwości, więc powinni przygotować listę niezbędnych rzeczy na wyjeździe. 

Zastanów się, jak dotrzesz na lotnisko

Kolejną ważną sprawą jest transport na lotnisko. Mamy kilka opcji i warto wybrać taką, która będzie dla nas najodpowiedniejsza. Mamy do wyboru komunikację miejską, taksówkę lub dojazd własnym samochodem. Trzecia opcja wydaje się najlepszą możliwością dla osób zmotoryzowanych, ale pojawia się problem, co zrobić z pojazdem w czasie nie naszej nieobecności. Jednak nie jest to takie skomplikowane jakby się mogło wydawać. W końcu działa parking Okęcie, więc wystarczy skorzystać z jego usług. Dzięki temu nie będziemy musieli o nasz samochód, ponieważ pozostanie strzeżony lepiej niż gdyby został w domu. Osoby, które nie mają własnych pojazdów nie muszą się martwić, na lotnisko bardzo łatwo dojedziemy pociągiem lub autobusem miejskim.

O czym jeszcze pamiętać przed wylotem?

Bagaż spakowany i transport załatwiony, więc można bezpiecznie ruszać w podróż. Czy na pewno? Teoretycznie tak, ale warto jednak sprawdzić, czy nie potrzebujemy załatwić żadnych formalności przed dotarciem w miejsce, w które się udajemy. Każdy kraj rządzi się swoimi prawami, a nie jesteśmy encyklopediami, żeby wszystko wiedzieć. Dlatego przed podróżą warto wszystko dokładnie sprawdzić, aby uniknąć niepotrzebnych niespodzianek. Nie chodzi tylko o różne formalności. Powinniśmy także sprawdzić różne zwyczaje i dowiedzieć się czego lepiej nie robić na miejscu. Dzięki temu nasz pobyt upłynie przyjemnie i nie narazimy się na żadne nieprzyjemne sytuacje. 

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ