Użyteczne akcesoria dla każdego motocyklisty

0
3316
Użyteczne akcesoria dla każdego motocyklisty

Coraz więcej osób zamiast do samochodów, wsiada za kierownicę motorów. Nie bez przyczyny. Motor to skrzyżowanie poczucia wolności znaną z roweru, z prędkością samochodu (lub większą). Co więcej, ostatnia zmiana prawa pomogła w bezproblemowej przesiadce z samochodu na motor. W chwili obecnej prawo jazdy kat. B uprawnia do prowadzenia motoru o pojemności silnika do 125 cm3.

Zadbaj o własne bezpieczeństwo

Zanim wsiądziemy na motor powinniśmy odwiedzić sklep oferujący artukuły motoryzacyjne. Bezpieczeństwo na motocyklu można zapewnić sobie nie tylko ostrożną jazdą, ale przede wszystkim zaopatrzeniem się w odpowiednie środki ochrony ciała. Nie warto oszczędzać na elementach ratujących zdrowie, a czasem i życie. Najtańszy kask motocyklowy, który spełnia normy ECE 22-05, można nabyć już za 150 PLN.

Każdy motocyklista musi jeździć w kasku, ale czy musi równie mocno chronić inne części ciała? Prawo nie wymusza na użytkownikach motocykli kupowanie pasów nerkowych, czy ochraniaczy. Każdy musi zadać sobie pytanie, czy woli wystawiać siebie na szwank, oszczędzając przy tym pieniądze? O tym, jak bolesny bywa upadek z jadącego nawet z niewielką prędkością motoru, wie każdy motocyklista z dłuższym stażem. Pieniądze wydane na porządne rękawice, spodnie, kurtkę, a także elementy chroniące kolana i łokcie, zwrócą się przy pierwszym upadku, o który wcale nietrudno.

O czym każdy powinien pamiętać?

Początkujący, ale i zaawansowani motocykliści powinni zaopatrzyć się w gmole i crash pady, które zminimalizują ilość siniaków na ciele i ochronią motocykl przy upadku. Dodatkowym elementem wyposażenia jest tankpad, który chroni lakier przed otarciami. Jeśli trzymamy nasz motor pod gołym niebem, warto zaopatrzyć się w specjalny pokrowiec na motor i stojak. Niewielki wydatek sięgający kilkudziesięciu złotych pomoże ochronić motor przed szkodliwym działaniem złej aury. Innym rodzajem ochrony jest specjalna blokada, która uniemożliwi osobom postronnym korzystanie z motoru.

Jazda po złej nawierzchni wprawia kierownicę w nieprzyjemne drganie. Rozwiązaniem tego uciążliwego problemu są specjalne ciężarki, które montujemy bezpośrednio na kierownicy. Pamiętać także należy, że motor to nie samochód. Aby móc wybrać się w dłuższą podróż, potrzebujemy specjalnych kufrów, do których spakujemy potrzebne nam rzeczy.

Jak komfortowo jeździć na motorze?

O komfortową podróż na motorze jest o wiele trudniej niż w przypadku samochodu, toteż stosowanie specjalnej bielizny jest nieodzowne. Bielizna termoaktywna, kominiarka i specjalne skarpety nie pozwolą naszym ciałom na nadmierne pocenie się.

Na wypadek deszczu warto mieć pod ręką odzież przeciwdeszczową, gdyż pogoda bywa kapryśna, a motocykl nie posiada żadnego zadaszenia.

Można też pokusić się o zakup kamery, dzięki której zarejestrujemy ewentualny wypadek. Będzie to dowód na naszą niewinność. Ceny tych gadżetów wahają się od kilkudziesięciu do kilku tysięcy złotych.

[Głosów:2    Średnia:3.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ