Sposoby na umilenie długiej podróży samochodem

0
2625
Sposoby na umilenie długiej podróży samochodem

Wybierasz się w długą podróż z bliskimi? Jeśli jazda samochodem ma potrwać kilka lub kilkanaście godzin z rzędu, koniecznie przygotuj gry i zabawy, które dostarczą Wam rozrywki. Znudzeni pasażerowie, zwłaszcza w młodym wieku, mogą dać Ci się we znaki. Sprawdź nasze podpowiedzi i skorzystaj ze sprytnych sposobów na umilenie czasu w podróży!

Zgadnij, jaka to melodia

Radio samochodowe można wykorzystać na wiele sposobów. My prezentujemy dwa. Do pierwszego wystarczy zasięg radiowy i nastawienie ulubionej stacji. Jak tylko zacznie się piosenka, Ty i współpasażerowie musicie zgadnąć tytuł i/lub wykonawcę. Komu pierwszemu się uda, wygrywa. Wyniki zapisujcie na kartce, a pod koniec zabawy podliczcie. Zwycięzca dostaje drobny upominek, np. coś smakowitego ze stacji benzynowej.

Dowiedz się, jak podłączyć radio samochodowe, jeśli przed podróżą postanowiłeś wymienić je na nowe, lepsze. Pamiętaj, by przetestować sprawność jeszcze przed wyjazdem. Niespodzianka w postaci niedziałającego radia w trakcie wielogodzinnej podróży mogłaby skutecznie popsuć nastrój wycieczkowiczów.

Wierszyki ku czci mijanych miejscowości

Samochodowe karaoke

Druga zabawa związana z użyciem radia to opcja dla osób o silnych nerwach i tolerancji na wysłuchiwanie wielogodzinnych śpiewów współpodróżników. Jeżeli sam jesteś miłośnikiem śpiewania i uwielbiasz takie rozrywki, koniecznie wypróbuj tę propozycję.

Przed wyjazdem wybierzcie stare składanki piosenek na CD lub nagrajcie na pendrivie ulubione kawałki z list przebojów. W samochodzie śpiewajcie je razem lub na zmianę. Podpowiedź: świetnie sprawdzają się stare polskie hity oraz utwory ikon lat 70, 80 oraz 90. Nawet nie zauważycie, kiedy długa podróż minie!

Liczenie zwierząt

Ta zabawa wymaga obserwowania otoczenia dookoła samochodu. Jeśli jedziecie autostradą lub nie czujesz się pewnie za kierownicą, lepiej nie bierz w niej udziału. Polega na uważnym wypatrywaniu zwierząt – poza ptakami i owadami, bo je trudno zliczyć. Za popularne psy i koty zdobywa się po jednym punkcie, za większe zwierzęta po dwa. „Zaklepanie” stworzenia następuje poprzez powiedzenie „mam zwierzę!” lub inne uzgodnione wcześniej hasło.

Jeśli nie chcesz liczyć zwierząt, śmiało możesz zamienić je na czerwone samochody, dymiące kominy, ludzi w kolorowych kurtkach czy inne wyróżniające się obiekty. Punkty zapisujcie na kartce, aby szczęśliwy zwycięzca mógł odebrać drobną nagrodę za spostrzegawczość.

Samochodowe karaoke

Wierszyki ku czci mijanych miejscowości

Jazda samochodem sprzyja twórczemu myśleniu. Zaproponuj współpodróżnikom zabawę polegającą na wymyślaniu krótkich i zabawnych, rymowanych wierszyków inspirowanych nazwami miejscowości, rzek lub ulic, które mijacie. Możecie układać je na zmianę lub w formie rywalizacji i wyłaniać zwycięzcę.

Jeśli zabraknie Wam nazw mijanych miejscowości, bo np. poruszacie się autostradą, skorzystaj z papierowej mapy, którą na pewno masz w schowku. Poszukajcie śmiesznych nazw lub obserwujcie trasę, po której będziecie się poruszać po zjechaniu z autostrady.

Aby ułatwić sobie zadanie, wierszyki możecie śmiało zastąpić krótkimi rymowanymi zdaniami. Wygrywa ta osoba, której twórczość wywoła najwięcej śmiechu.

[Głosów:2    Średnia:4.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ