Chcesz zaoszczędzić na OC? Sprytne wskazówki dla oszczędnych

0
2212
Chcesz zaoszczędzić na OC? Sprytne wskazówki dla oszczędnych

Chcesz ubezpieczyć swój samochód, lecz stawka zaproponowana przez ubezpieczyciela wydaje Ci się zbyt wysoka? Istnieje szereg sposobów na to, by ją nieco obniżyć. Sprawdź, czy znasz je wszystkie!

Szukaj okazji

Twój ubezpieczyciel zaproponował Ci przedłużoną umowę OC na niezbyt korzystnych warunkach? Z pewnością jesteś świadomy tego, że wcale nie musisz jej przyjmować. Zamiast tego poszukaj innej oferty o lepszych warunkach i przystępniejszej cenie. Najlepiej skorzystać w tym celu z porównywarki online. Po wpisaniu do niej danych samochodu i właściciela, zostaną wyświetlone wszystkie polisy, które mogą tu znaleźć zastosowanie. Wystarczy tylko porównać ich zakres i ceny, a znalezienie tej właściwej nie przysporzy Ci trudności.

Inne sposoby na tańsze OC

Wybieraj pakiety

Kupowanie w pakietach się opłaca, gdyż zazwyczaj można wtedy liczyć na zniżkę. Tak jest też przy zakupie ubezpieczenia samochodu. Zamiast szukać samego OC, poszukaj ofert łączonych – np. OC z AC czy assistance lub też ubezpieczenie komunikacyjne + na życie. Z pewnością będziesz mógł liczyć na znacznie korzystniejszą stawkę niż przy zakupie pojedynczego produktu ubezpieczeniowego, a co ważniejsze – zyskasz pełniejszą ochronę.

Zdobądź dodatkowe zniżki

Nie ulega wątpliwości, że to właśnie zniżki w największym stopniu wpływają na ostateczną wysokość składki OC. Pamiętaj jednak o tym, że nie wszyscy mogą na nie liczyć – jeśli już wcześniej spowodowałeś szkodę lub jesteś młodym kierowcą, możesz liczyć na zwyżkę, czyli jeszcze wyższą stawkę OC niż ta, która jest proponowana standardowo.

Jak obniżyć koszt ubezpieczenia samochodu w takiej sytuacji? Najlepszym sposobem jest dopisanie do dowodu rejestracyjnego współwłaściciela, który posiada pełne zniżki OC – w tej sytuacji będziesz mógł z nich korzystać i zapłacisz mniej. Uważaj jednak – jeśli spowodujesz szkodę, współwłaściciel Twojego auta może stracić wszystkie dotychczasowe zniżki!

Sprawdź, kiedy jeszcze możesz zostać obarczony zwyżką ubezpieczeniową i jak sobie z tym poradzić. Szczegóły znajdziesz w tym artykule: Zwyżki ubezpieczenia – kiedy można je otrzymać.

Zdobądź dodatkowe zniżki

Inne sposoby na tańsze OC

Aby zapłacić mniej za obowiązkowe ubezpieczenie komunikacyjne możesz również:

– jeśli tylko jesteś w stanie, zapłać składkę od razu zamiast rozkładać ją na raty. Podzielenie płatności na raty może Cię bowiem dodatkowo kosztować – nawet kilkaset złotych;

– korzystaj z rabatów dla klientów internetowych. Wiele towarzystw ubezpieczeniowych oferuje dodatkowe zniżki dla osób, które zdecydowały się na zakup polisy online – sprawdź, czy dotyczy to wybranej przez Ciebie oferty;

– niektórzy ubezpieczyciele doceniają bezszkodowych kierowców i proponują im dodatkowy upust, by zyskać ich lojalność i zachęcić do przedłużenia umowy;

– zamiast zostawiać auto na dworze, zacznij chować je do garażu – to również wpływa na wysokość składki OC!

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ