Nowy Ford Mondeo dostępny także jako hybryda

0
3132

Szukasz nowoczesnego, przestronnego i bezpiecznego auta, które zapewni ci doskonałe osiągi, ale jednocześnie będzie oszczędne? Nowy Ford Mondeo będzie mógł spełnić twoje oczekiwania. Teraz możemy zakupić go również w wersji hybrydowej.

Nowy Ford Mondeo w wersji hybrydowej – Hybrid Electric Vehicle (HEV) to propozycja przeznaczona nie tylko dla dbających o środowisko naturalne, ale również swój portfel. Jest to pierwszy tego rodzaju pojazd produkowany przez Forda w Europie. Dzięki połączeniu w jednej jednostce napędowej zalet silników elektrycznego i benzynowego, hybrydowy Mondeo jest samochodem oszczędnym, gwarantującym dobre prowadzenie i osiągi.

Dzisiaj samochody hybrydowe są coraz bardziej popularne, chociaż nadal stanowią one niewielki procent ogółu pojazdów na polskich drogach. Wynika to przede wszystkim z ceny, ponieważ za hybrydę nadal zapłacimy więcej niż za auto z silnikiem benzynowym i diesla. Możemy jednak zaoszczędzić na kosztach eksploatacji i paliwa. Napędy hybrydowe rzadziej się psują, a jazda w korku jest przyjemniejsza dzięki automatycznej skrzyni biegów. Modele plug-in, czyli podłączane do gniazdka pozwalają na jazdę nawet po kilkadziesiąt kilometrów na samym prądzie.

Dostępny już w sprzedaży Ford Mondeo nowy wykorzystuje technologię regeneracyjnego hamowania (Regenerative Braking), a także innowacyjny system Smartguage z funkcją instruktorem hamowania Brake Coach oraz innego rodzaju rozwiązania, które podnoszą jego moc i wydajność.

Coraz więcej miast wychodzi też naprzeciwko właścicielom samochodów hybrydowych i elektrycznych, oferując darmowe lub tańsze parkowanie.

Oczywiście, są też i minusy posiadania hybrydy. Oprócz wysokiej ceny zakupu pojazdu musimy też pamiętać o tym, że hybryda jest najlepiej nadaje się do jazdy miejskiej, dlatego nie sprawdzi się tak dobrze w regularnych, długich trasach. Gdy jednak szukamy auta głównie do jazdy miejskiej, to całkowicie nowy komfort jazdy.

Jeżeli również zainteresowała cię wersja hybrydowa nowego Forda Mondeo, odwiedź najbliższy salon Forda, aby uzyskać dodatkowe informacje oraz wziąć udział w jeździe próbnej.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ