Używane auto, ale nie z autokomisu

0
2997

Wielu z na kojarzy zakup samochodu z koniecznością wybrania się do autokomisu. Jednak czasy się zmieniły. Dzisiaj do dyspozycji mamy inne rozwiązania. Gdzie wobec tego możemy zakupić używane auto poza komisem samochodowym?

Portale ogłoszeniowe

Przede wszystkim prym wiodą obecnie portale ogłoszeniowe, które pozwalają na publikację ofert w kilka chwil. Możemy poszukiwać za ich pośrednictwem używanych samochodów w całym kraju, a nawet poza jego granicami. Wystarczy tylko kilka chwil, aby znaleźć atrakcyjne samochody bez wychodzenia z domu.

Oczywiście, poszukiwania przez portale ogłoszeniowe mają też swoje minusy. Nigdy nie wiemy, jaka będzie stan pojazdu, który wybierzemy dla siebie. Najlepiej dokładnie go sprawdzić samemu lub z inną osobą, która się na tym zna. Musimy też uważać na próby sprzedaży samochodu przez internet z prośbą o wcześniejszą zaliczkę – możemy utracić swoje pieniądze!

Sprowadzenie auta z innego kraju

To kolejna propozycja to wybranie się po samochód do innego kraju. Dzisiaj popularne są wyjazdy na niemieckie giełdy samochodowe czy wyszukiwanie aut na sprzedaż przez internet na zagranicznych portalach ogłoszeniowych. Wtedy możemy wybrać bezpieczną ofertę w przystępnej cenie, ale z drugiej strony taka oferta ma też swoje minusy.

Musimy mieć czas, aby wyszukać dobrą ofertę i wybrać się do innego kraju. Najlepiej znać też język obcy, aby bez problemu dogadać się przy zakupie. Musimy też pamiętać o wszystkich formalnościach związanych ze sprowadzeniem pojazdu do Polski. Spraw do załatwienia jest sporo, dlatego mamy też alternatywne rozwiązanie – skorzystanie z usług firm, które sprowadzają wybrane przez klientów auta. Wtedy cena będzie wyższa, ale to zdecydowanie wygodniejsze rozwiązanie.

Zakup samochodu używanego od dealera

Trzecia propozycja to zakupienie auta używanego od dealera. Gdy interesuje nas coś innego niż autokomis Warszawa ma wiele salonów dealerskich, gdzie możemy zakupić sprawdzone samochody używane.

Samochody używane oferowane przez dealerów najczęściej to nowsze roczniki, dokładnie sprawdzone z możliwością sprawdzenia dokumentów potwierdzających stan techniczny, a nawet z gwarancją tak jak w przypadku aut nowych!

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ