Jak wybrać dobry kask motocyklowy dla dziecka?

0
3464
Jak wybrać dobry kask motocyklowy dla dziecka?

Kask motocyklowy jest istotnym elementem wyposażenia każdego motocyklisty. Rozsądny rodzic, zabierając własne dziecko na przejażdżkę motocyklem, powinien zadbać nie tylko o swoje bezpieczeństwo, ale i bezpieczeństwo własnego dziecka. Jak właściwie dobrać kask dla pociechy?

Jak dobrać kask motocyklowy?

Pierwszą rzeczą, jaką musimy wykonać, jest precyzyjne zmierzenie obwodu głowy dziecka. Pomiaru dokonujemy za pomocą taśmy mierniczej przyłożonej do głowy na wysokości ok. 3 cm ponad linią brwi i uszu. Wynik, który otrzymamy, zawsze zaokrąglamy do góry.

W celu dokonania zakupu najlepiej udać się z dzieckiem do sklepu oferującego artukuły motoryzacyjne i przymierzyć kask. Hełm w żadnym wypadku nie może być zbyt ciasny, ani zbyt luźny. Zbyt ciasny kask będzie uwierał, a z kolei zbyt duży będzie zsuwał się z głowy i straci swoje funkcje ochronne. W tym miejscu warto wspomnieć, że delikatny ucisk nowego kasku jest normalny, gdyż wyściółka, znajdująca się we wnętrzu kasku, potrzebuje czasu, aby dopasować się do głowy użytkownika.

Przy wyborze ochrony głowy dla dziecka należy pamiętać, aby waga hełmu nie była zbyt duża, ponieważ będzie to miało negatywny wpływ na komfort podróży dziecka i jego układ kostny.

Testowanie kasku

Zanim dokonamy zakupu danego kasku, powinniśmy wykonać krótki test. Ma on na celu idealne dopasowanie kasku do głowy naszego dziecka. Przyszły mały motocyklista nakłada wybrany przez nas hełm i porusza żwawo głową. Zbyt duży luz i poruszanie się hełmu na głowie wyklucza jego zakup. Aby mieć jeszcze większą pewność, możemy skorzystać z drugiego sposobu. Zakłada on, że tym razem my trzymamy kask nieruchomo, a dziecko próbuje poruszać głową. Jeśli głowę łatwo obrócić, mamy pewność, że należy wybrać inny rozmiar.

Dlaczego powinniśmy kupić dziecku kask?

Prawo o ruchu drogowym nie nakazuje zapewnienia małym pasażerom kasków. Jednak nietrudno przewidzieć konsekwencje nawet zwykłego upadku malucha z motocyklu na asfalt. Dlatego wydatek związany z zakupem hełmu wydaje się być nieproporcjonalnie mały do korzyści, jakie daje swoim użytkownikom.

[Głosów:3    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ