Jak utrzymać porządek w naszym garażu?

0
3969
Jak utrzymać porządek w naszym garażu?

Każdy, kto posiada garaż po pewnym czasie dochodzi do wniosku, że niczego nie może w nim odnaleźć. Miotamy się z kąta w kąt szukając danego narzędzia. Co więcej, mamy pewność, że gdzieś tu jest. Znajome uczucie?

Skrzynka narzędziowa czy ścianka?

Niestety, większość z nas ma tendencję do bałaganienia. Potrzebujemy czegoś, co pomoże nam zachować choćby resztki porządku i uniknąć stresu podczas intensywnych poszukiwań potrzebnego narzędzia. Znakomitą odpowiedzią na kłopoty z utrzymaniem porządku jest najzwyklejsza w świecie skrzynka narzędziowa. Powinna posiadać możliwie wiele przegródek o różnych rozmiarach. Jest to ważne, gdyż skrzynki z zaledwie kilkoma wnękami nie ułatwiają nam poszukiwań. Newralgicznym punktem każdej skrzynki na narzędzia są zatrzaski, bowiem potrafią pękać, dlatego nie warto nabywać produktów w niskich cenach z licznymi elementami wykonanymi z plastiku. Warto przed zakupem skonsultować się ze sprzedawcą w sklepie oferującym artukuły narzędziowe.

Drugim godnym polecenia rozwiązaniem jest zawieszenie na ścianie w garażu tablicy z narzędziami. Rozwiązanie to zaoszczędzi nam miejsca w szafkach i na podłodze. Tablica posiada liczne otwory, które służą do mocowania różnego rodzaju uchwytów. Dzięki temu rozwiązaniu nie tylko będziemy mieli porządek, ale i nasz garaż znacznie wypięknieje. Koszt estetycznie wyglądającej ścianki z narzędziami oscyluje w okolicach 50 PLN.

Dogodnym rozwiązaniem dla osób, które wiecznie gubią małe elementy, są specjalne miski magnetyczne, które można przymocować do wspomnianych wcześniej ścianek, dzięki czemu śrubki czy nakrętki będą zawsze pod ręką.

Jeśli nie lubimy targać ciężarów

Nie każdy lubi siłować się ze zgromadzonymi w skrzynkach narzędziami. Jeśli mamy ich naprawdę dużo, warto pomyśleć o zakupie drogiego, ale bardzo praktycznego wózka warsztatowego. Jego zaletą jest mobilność i ogromna pojemność, dzięki czemu nie będziemy musieli nerwowo przeszukiwać szafek, by znaleźć interesujący nas przedmiot.

Przy robieniu porządków w naszym garażu nie powinniśmy zapominać o najprostszych rozwiązaniach. Meble, stojaki i szafki pozwolą nam na utrzymanie porządku i ładu bez drenowania domowego budżetu.

[Głosów:2    Średnia:4.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ