Dodatkowe funkcje w rejestratorze jazdy

0
3025
Dodatkowe funkcje w rejestratorze jazdy

Kamery samochodowe mogą odgrywać rolę nie tylko rejestratora jazdy. Dzięki dodatkowym funkcjom, które posiada, może stać się naprawdę dobrym urządzeniem w każdym aucie. Ponadto funkcje te, będą przydatne, jeśli zależy nam przede wszystkim na bezpieczeństwie oraz wygodzie użytkowania podczas jazdy. Dlatego w poniższym artykule przybliżymy Ci kilka najważniejszych aplikacji, które może posiadać rejestrator jazdy.

GPS

Nie jest to konieczna funkcja, którą musi posiadać rejestrator, ponieważ nie każdy decyduje się na zakup kamery samochodowej dodatkowo z ekranem. Jest wiele urządzeń, które świetnie spisują się bez wyświetlacza. Jeśli jednak już jesteśmy przy wyborze kupna rejestratora z ekranem, to śmiało możemy wybrać ten model, w którym będzie dostępny GPS. Jest to przydatny element, dzięki któremu możemy dokonać zapisu całej naszej trasy, pozycji na mapie, w której się znajdujemy oraz przede wszystkim możemy kontrolować stan naszej prędkości. Wiele modeli, które posiadają zintegrowany GPS z kamerą są znacznie szybsze i precyzyjne.

WiFi

Bezprzewodowy Internet to podstawowy element, bez którego wielu z nas nie wyobraża sobie funkcjonowania. Również w kamerach samochodowych możemy śmiało wybrać dodatkową opcję, jaką jest moduł WiFi. Wówczas bezproblemowo możemy połączyć rejestrator wraz ze swoim smartfonem. Dzięki temu na żywo możemy monitorować i podglądać obraz, jaki rejestruje nasze urządzenie umieszczone w aucie. Ponadto możemy zapisywać i przesłać nagranie do karty pamięci smartfona, a następnie odtworzyć je na telefonie. Kamera samochodowa z WiFi to świetna funkcja dla tych, których chcą monitorować obraz, jaki nagrywa rejestrator jazdy, a także później obejrzeć całe nagrane video.

Tryb pracy

Najczęstszym trybem, jaki możemy spotkać w rejestratorach jazdy to tryb parkingowy. Oczywiście jak jego sama nazwa wskazuje, służy do rejestrowania sytuacji, gdy samochód jest zaparkowany. Tutaj rodzajów trybów jest kilka, mianowicie pierwszy z nich odpowiada za nagranie obrazu, gdy kamera wyczuje jakieś przeciążenie. Drugi z nich nazywany detekcją ruchu uruchamia się wtedy, kiedy urządzenie zauważy w obiektywnie ruch. Może on być nie tyle w postaci ruchu człowieka, a np. jakieś stłuczki lub kolizji na parkingu. Istnieje jeszcze jeden rodzaj, w którym kamera samochodowa automatycznie się włączy od razu po zaparkowaniu samochodu. Wówczas przełączy się właśnie na tryb detekcji ruchu. Jest to przydatna opcja, jeśli chcemy zabezpieczyć nasze auto podczas długich postojów w razie kradzieży, włamania czy klasycznych stłuczek lub zarysowań na parkingu.

Wykrywanie fotoradarów

To kolejna dodatkowa opcja w rejestratorach jazdy, która może ułatwić nam nieco podróżowanie gdziekolwiek. Działa to w ten sposób, że kamera samochodowa ma wbudowaną już bazę radarów, którą można również aktualizować. Wówczas, gdy w pobliżu pojawi się fotoradar, wideorejestrator powiadomi nas o tym np. dźwiękiem ostrzegawczym. Jednak musimy pamiętać, że nie pokaże nam gdzie, np. ustawi się policja. Dlatego mimo wszystko warto jeździć po prostu przepisowo, ale takiej dodatkowej funkcji nie zaszkodzi mieć.

Wszystkie dodatkowe opcje wyżej wspomniane ułatwią Ci korzystanie z rejestratora jazdy w każdych codziennych sytuacjach. Ponadto niektóre z nich zabezpieczą przed różnymi wydarzeniami, na które bezpośrednio nie mamy wpływu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ