Auto na raty

0
3425

Niesłabnącą popularnością cieszą się w Polsce samochody używane, zarówno zakupione w naszym kraju jak i te sprowadzone z zagranicy. Rozwiązanie to jest o tyle wygodne, że za o wiele niższą cenę możemy stać się posiadaczami w pełni sprawnego, dobrego pojazdu. Nie da się jednak ukryć, że takie rozwiązanie niesie ze sobą pewne ryzyko, a pole do nadużyć jest bardzo duże, dlatego też musimy zachować tutaj nadzwyczajną czujność. Między innymi z tego powodu część z nas decyduje się nowy samochód z salonu. Co jednak, jeżeli stan konta nie
pozwala nam na zakup za gotówkę? Z pomocą przychodzi kalkulator kredytu samochodowego.

Skoda na kredyt

Większość dużych marek na swojej stronie internetowej udostępnia narzędzia, pozwalające wstępnie obliczyć miesięczną ratę w przypadku takiego rozwiązania. Jest to o tyle wygodne, że w udając się do salonu wiemy już mniej więcej czego możemy się spodziewać, wstępnie te możemy wybrać model, o który będziemy pytać. Nie inaczej jest w przypadku marki naszych południowo-zachodnich sąsiadów, która od przeszło ćwierćwiecza należy do grupy Volkswagena. Ponadto, kredyt na samochód Skody może występować w kilku bardzo interesujących wariantach.

Warto zaznaczyć, że programy SKODA Kredyt Niskich Rat i SKODA Leasing Niskich rat otrzymały Złote Godło Quality International 2017, co jest potwierdzeniem ich wysokiej jakości i korzystnych opcji finansowania. W tym wariancie Skoda na kredyt może stać się naszą własnością już przy zerowym wkładzie własnym. Trzy dostępne okresy kredytowania, 2,3 lub 4 lata, podczas których spłacamy bardzo małe raty miesięczne, mogą zostać zakończone na trzy sposoby. Pierwszym jest zwrot auta do dealera, z gwarancją wartości odkupu. Ponadto możliwe jest spłacenie pozostałej kwoty kredytu w dalszych ratach lub poprzez jednorazową wpłatę.

Kalkulator kredytu samochodowego

Jak już wspomniano, na stronie internetowej dostępny jest prosty kalkulator, pozwalający obliczyć kredyt na samochód Skody. Rzecz jasna wysokość raty zależna jest od kilku czynników. Jeżeli zdecydujemy się na zwiększenie wkładu własnego – rata będzie oczywiście niższa, dlatego warto dobre zastanowić się nad tym aspektem. Dalszymi czynnikami, wpływającymi na wysokość poszczególnych rat, oprócz rzecz jasna wybranego modelu samochodu i jego finalnej ceny – są okres kredytowania i roczny limit kilometrów.
Im więcej rat będziemy spłacać, tym będą one niższe, należy jednak liczyć się z możliwością innego oprocentowania. Roczny limit kilometrów, to przebieg którego deklarujemy się nie przekraczać w przeciągu dwunastu miesięcy. Możemy zdecydować się na 10tys, 20tys, 30tys i 40tys kilometrów. To która opcja jest dla nas najlepsza zależy oczywiście od tego, w jaki sposób i jak często użytkowany będzie samochód.

W przypadku zakupu samochodu marki Skoda na kredyt, warto zwrócić również uwagę na ofertę Kredytu 0%. Pierwsza wpłata wynosi w tym przypadku 50% wartości samochodu, czyli wcale nie mało, w zamian jednak dostajemy możliwość spłaty drugiej połowy w nieoprocentowanych ratach przez trzy lata.

[Głosów:2    Średnia:4.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ