Wyślij paczkę bez wychodzenia z domu – jak działają usługi kurierskie od drzwi do drzwi?

0
1302
kurier

Prezent na urodziny, ważne dokumenty, zakupy w twoim sklepie internetowym – powodów wysłania paczki może być naprawdę wiele. W XXI wieku możesz nadać przesyłkę bez wychodzenia z domu, co może pomóc zaoszczędzić naprawdę mnóstwo czasu, a nawet pieniędzy. Sprawdź, na czym polega usługa „od drzwi do drzwi”, którą oferuje obecnie tak wielu kurierów.

Przygotuj paczkę i wypełnij formularz

Na początku warto zapoznać się z warunkami dotyczącymi odbioru i przygotowania paczki. Każda firma ma określone zasady dotyczące maksymalnych wymiarów, wagi czy też kształtu paczki. Ponadto należy sprawdzić, czy wymagane jest samodzielne wydrukowanie etykiety. Informacje o tym można znaleźć na stronie firmy Kurierovo – tani kurierzy czasami za dodatkową opłatą mogą sami wypisać etykietę.

Po przygotowaniu paczki należy wypełnić formularz, w którym przeważnie należy wskazać lokalizację, podać wymiary przesyłki i wybrać jej kształt (np. standardowy, tuba). W przypadku Kurierovo następnie wyświetleni zostaną dostępni kurierzy i ich ceny. Możliwe jest także zdecydowanie się na usługi dodatkowe (np. ubezpieczenie) lub dodanie uwag. W formularzu konieczne jest ponadto wpisanie danych nadawcy i odbiorcy.

Przekaż przesyłkę kurierowi

Podczas zamówienia klient ustala datę i miejsce odbioru. Wbrew pozorom kurier nie musi odebrać paczki jedynie z domu. Taką usługę można zamówić przez serwis Kurierovo.pl także do innych miejsc np. sklepu, hotelu czy też biura. Należy jedynie pamiętać o tym, żeby mieć przy sobie przesyłkę i być dostępnym w wyznaczonym terminie. Przeważnie nadawca może określić przedział godzinowy, w którym może przekazać kurierowi paczkę.

Nadanie przesyłki z domu przeważnie wiąże się z niewielką opłatą dodatkową. W niektórych przypadkach pracownicy odbierający od klienta przesyłkę mogą odmówić zaniesienia jej do samochodu. Dotyczy to jednak przeważnie cięższych przedmiotów i mieszkań w blokach bez windy. Podobna zasada może obowiązywać w kwestii dostarczenia takiej paczki. Kurier może doręczyć duży pakunek np. tylko do poziomu parteru w budynku wielopiętrowym.

Śledź paczkę do momentu odbioru

Obecnie praktycznie wszystkie firmy kurierskie mają w swojej ofercie bezpłatną opcję śledzenia przesyłki od momentu nadania do chwili dostarczenia. W ten sposób nadawca i odbiorca mogą dowiedzieć się, czy paczka została już wysłana z punktu nadawczego, opuściła sortownię lub została przekazana do doręczenia. Dzięki opcji śledzenia przesyłki można także szybciej rozwiązać ewentualne problemy związane z opóźnieniem lub zagubieniem paczki.

Firma Kurierovo oferuje dodatkowo zupełnie za darmo awizację SMS doręczenia przesyłki. Usługa polega na wysłaniu wiadomości do odbiorcy w dniu, w którym przewidywane jest dostarczenie paczki. Za niewielką opłatą można także skorzystać z opcji wysłania do odbiorcy potwierdzenia SMS nadania przesyłki w momencie odebrania jej od nadawcy. Dostępna jest także usługa wysłania nadawcy potwierdzenia SMS doręczenia przesyłki.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ