Na co zwrócić uwagę przed kupnem używanego samochodu luksusowego?

0
2941
Na co zwrócić uwagę przed kupnem używanego samochodu luksusowego?

Podczas zakupu używanego samochodu zwykle polegamy na swojej wiedzy oraz doświadczeniu lub oddajemy sprawę w ręce znajomego, który je posiada. Jest to bowiem poważna inwestycja, dlatego nie należy podejmować decyzji zbyt pochopnie, nawet jeśli nie jest to auto z salonu.

Warto mieć ogólny zarys wymarzonego samochodu

Podaż samochodów zdecydowanie przewyższa popyt i aby dokonać rozsądnego wyboru należy przetestować kilka samochodów, których wizje mieliśmy już przed zakupem. Określenie dokładnej marki, typu oraz koloru znacznie ułatwi nam wybór auta wśród oferowanych nam przez sprzedawcę. Warto jest również przeprowadzić z nim wywiad, a przed ewentualnym zakupem wypytać o wszystkie najważniejsze dane dotyczące pojazdu.

Co należy sprawdzić przed kupnem?

Na pierwszy rzut oka widzimy stan zewnętrzny auta. Należy dokładnie przyjrzeć się karoserii – czy widać na niej ślady korozji, wgniecenia lub zaprawki. Wszelkie wątpliwości można rozwiać wybierając się z samochodem do zaufanego warsztatu. Oprócz wyglądu na zewnątrz liczy się również to, co wewnątrz, dlatego warto zajrzeć do środka i sprawdzić jak wyglądają poszczególne elementy: kierownica, fotele oraz gałki zmiany biegów. Duże ich zużycie będzie od razu widoczne w przeciwieństwie do licznika kilometrów, którego wskazaniami nie należy się zbytnio przejmować. Mogą one być bowiem dalekie od rzeczywistych.

Ważna jazda próbna

Jeżeli dotychczas jesteśmy zadowoleni z obserwacji warto wypróbować samochód poprzez jazdę próbną, podczas której należy włączać co się da, sprawdzić wszystkie systemy, słuchać pracy silnika oraz zwracać uwagę na stukanie wydobywające się ze skrzyni biegów. Ważnym elementem jest również termin ważności badań technicznych. Należy zwrócić szczególną ostrożność, gdy są one nieaktualne, ponieważ samodzielne wykonanie badań generuje dodatkowe koszty. W kwestii ceny auta również trzeba zachować ostrożność. Zbyt niska wartość może wskazywać na ukryte wady lub kradzież.

Szeroką ofertę samochodów luksusowych, zarówno nowych, jak i używanych, wyposażonych w dodatkowe funkcje ustalane bezpośrednio z klientem, można znaleźć w Salonie Samochodów Prestiżowych Prestige.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ