Karty paliwowe dla zarządców flot

0
1765
Karty paliwowe dla zarządców flot

Położenie geograficzne Polski oraz stosunkowo niskie koszty płac to dobre warunki dla rozwoju branży spedycyjnej. Powstają parki samochodowe zajmujące się przewozem towarów po niemal całej Europie oraz nowoczesne centra logistyczne. Konkurując w dużej mierze ceną, przedsiębiorcy szukają rozwiązań mogących jeszcze bardziej ograniczyć koszty. Jednym z istotniejszych są wydatki na paliwo, przewidywalne w firmowym budżecie nawet w przypadku wahań cenowych. Istotne znaczenie mają też kontrola wydatków oraz regularne rozliczanie się z fiskusem.

Karty paliwowe

Poza wymianą floty na nowocześniejsze pojazdy czy ewentualną zmianą nawyków kierowców najlepszym sposobem na oszczędności związane z zakupem paliwa są systemy rabatowe. Jednym z nich jest karta paliwowa, także elektroniczny dokument pozwalający na oszczędności do kilkunastu lub więcej groszy na litrze paliwa. Co istotne, karty paliwowe obowiązują na największych i najbardziej cenionych stacjach. W tej grupie są i PKN Orlen, i British Petroleum     (BP). Atrakcyjne rabaty obowiązują nie tylko na olej napędowy czy benzynę 95-oktanową, ale także na LPG, benzynę 98-oktanową czy oleje napędowe o zwiększonej liczbie cetanowej.

BP Plus

Wybierając kartę paliwową BP Plus, można zaoszczędzić nie tylko na zakupach za benzynę, olej napędowy czy płynny gaz, ale też za oleje silnikowe i inne płyny eksploatacyjne. Ponadto w ramach usługi można także skorzystać myjni czy zapłacić kartą za przejazd autostradą. Co istotne, limit na karcie BP Plus nie obejmuje kwot transakcji wydawanych na bramkach. Zaletą jest możliwość dopasowania limitu dobowego do potrzeb – od 300 do 3000 zł. Do wyboru jest blisko 50 wariantów.

Karta PKN Orlen

Decydując się na kartę paliwową PKN Orlen, można wyznaczyć limit dobowych transakcji w jeszcze szerszym zakresie niż w BP Plus – od 50 do 3000 zł. Polski koncern przygotował ponad 100 zróżnicowanych pakietów. Poza paliwami, środkami smarnymi i płynami eksploatacyjnymi i częściami samochodowymi, korzystając z karty, można też kupować artykuły przemysłowe i spożywcze oferowane na stacjach paliw koncernu (w tym wyroby tytoniowe oraz napoje alkoholowe). Także opłaty za autostrady nie wliczają się do przyjętego limitu.

Inne korzyści dla przedsiębiorców

Karta paliwowa nie dość, że pozwalają ograniczyć wydatki, to jeszcze jest sposobem na zmniejszenie liczby faktur do jednej bądź dwóch w miesiącu. Kierowca nie musi więc tracić czasu przy kasie na papierowy dokument. Zamiast tego może posłużyć się kartą paliwową. Kolejny krok to generowanie przez system faktury zbiorczej obejmującej wybrany okres, będącej świadectwem poniesionych kosztów i tym samym podstawą do odliczenia podatku VAT. Dostęp do danych możliwy jest przez Internet.

Karta paliwowa może być wydawana na konkretny pojazd lub na użytkownika, Kredytowanie zakupów za paliwo to kolejny atut, szczególnie ważny w mniejszych firmach, gdzie trudniej zachować płynność finansową. Pełną ofertę kart znajdą Państwo na https://www.flotex.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ