Czy wypożyczenie samochodu musi być drogie?

0
2283

Wiele osób na zwrot „wypożyczenie samochodu” reaguje określeniem, że jest to drogie i w większości przypadków nieopłacalne – taniej kupić własny samochód. Czy tak jest w rzeczywistości? Czy zawsze posiadanie własnego samochodu osobowego jest tańsze od wypożyczenia? Czy wypożyczenie samochodu musi być wreszcie drogie?

Zanim przejdziemy dalej, warto wyraźnie podkreślić, że chociażby w wypożyczalni CK Corp (http://www.ckcorp.pl/) samochód wypożyczyć możemy już niecałe osiemdziesiąt złotych dziennie. W tej cenie dostajemy co prawda samochód przeważnie miejski (na przykładzie Seat Leon) z limitem kilometrów w okolicach 200 kilometrów dziennie, to jednak jest to w pełni funkcjonalny samochód, którym możemy podróżować po całej Polsce i Europie. Czy zatem wypożyczenie samochodu jest drogie? To ściśle indywidualna ocena!

Kiedy się to opłaca?

Wypożyczenie samochodu opłaca się wszędzie tam, gdzie nie mamy potrzeby codziennego użytkowania samochodu, a potrzebujemy go wyłącznie okazjonalnie – np. na weekendowe wycieczki. Warto wtedy policzyć wszystkie koszty utrzymania samochodu, jak chociażby obowiązkowe ubezpieczenie, koszty okresowych badań stanu technicznego czy również regularne wymiany zużywających się elementów eksploatacyjnych, aby otrzymać rzeczywiste koszty posiadania własnego samochodu.

Co zrobić, aby wypożyczyć tanio?

Aby wypożyczyć tanio samochód warto zarezerwować go z odpowiednim wyprzedzeniem. Unikniemy wtedy nie tylko sytuacji, w której mogłoby się okazać, że danej klasy pojazdu nie ma dostępnej w wypożyczalni i jesteśmy zdani na korzystanie z usług innego punktu bądź wypożyczenie samochodu klasy wyższej (a zatem droższego), ale również otrzymamy przeważnie znacznie lepszą cenę za wypożyczenie.

Nie wszystko jest drogie!

Podsumowując, wypożyczenie samochodu osobowego nie jest wcale tak drogie, jak mogłoby się to wydawać. Jeżeli nie użytkujemy samochodu każdego dnia, a jedynie okazjonalnie, bądź potrzebujemy go wyłącznie na okres wakacyjny, warto rozważyć właśnie opcję jego wypożyczenia.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ