Alufelgi do auta

0
5115
Alufelgi do auta

Rynek motoryzacyjny rozwija się w bardzo szybkim tempie. Mamy teraz bardzo duży wybór dlatego nie zawsze wiemy co będzie lepsze dla naszego samochodu.

Felgi aluminiowe do auta, nazywane też alufelgami, kiedyś były drogą przyjemnością dlatego też wielu osobom wydawały się bardziej ekskluzywne. Teraz każdy może zmienić wygląd swojego auta za pomocą różnego rodzaju felg. Wyglądają bardzo efektownie i ciekawie a ich cena nie jest już taka duża jak kilkanaście lat temu. Każdy może sobie teraz pozwolić na efektywny wygląd swojego auta.

Modele dostępne w dzisiejszych czasach posiadają szeroką gamę różnego rodzaju wzornictwa a ich jakość jest naprawdę bardzo wysoka dlatego każdy może znaleźć ładne felgi aluminiowe do swojego auta bez względu na to jakie ma wymagania i finanse. Felgi aluminiowe mają opinię trwalszych od swoich konkurentek – felg stalowych.

Alufelgi produkuje się na dwa sposoby – droższe są wykonywane nowoczesną metodą flow formingu i kucia. Dzięki temu możemy uzyskać większą trwałość przy mniejszej ilości materiału.

Tańsza opcja to alufelgi wykonywane metodą niskociśnieniową, w ten sposób powstaje 99 procent felg. Według różnych opinii felgi aluminiowe nie tylko są lepsze pod względem wyglądu i wytrzymałości ale też dzięki prostym wzorom są łatwe w trzymaniu czystości. Alufelgi zapewniają też lepsze chłodzenie hamulców, co najbardziej odpowiada kierowcom, którzy jeżdżą agresywnie i szybko. Musimy też pamiętać, że felgi aluminiowe mają pewne ograniczenia konstrukcyjne. Felgi z cienkimi ramionami są mniej wytrzymałe dlatego nie nadają się do ciężkich, dużych aut.

Jeśli wybraliśmy, że kupujemy felgi aluminiowe musimy zastanowić się nad ich rozmiarem, nie tylko mają pasować technicznie, ale również ładnie, bo wiadomo, że wpływają na wygląd samochodu.

Wiele osób posiadających opony nisko profilowane wybiera felgi aluminiowe o większej średnicy, ponieważ wygląda to ładnie. Jednak problem może stwarzać komfort jazdy na takich obręczach. Ponieważ nie da się wtedy wytłumić tak dobrze nierówności.

Dlatego wybierając felgi dla naszego samochodu, musimy się zastanowić, czy bardziej liczy się dla nas wygląd czy aspekty czysto praktyczne.
Wygląd to jednak nie wszystko, trzeba skupić się też na oznaczeniach felg takich jak – rozmiar, rozstaw śrub, średnica otworu centralnego, ET – odsadzenie felgi. Najważniejszym rzeczą (na którą musimy zwrócić uwagę w pierwszej kolejności) jest ich średnica.

Żeby być pewni swoich zakupów i że akurat te będą dla nas odpowiednie mamy możliwość sprawdzenia ich przed zakupem w internetowych konfiguratorach. Wystarczy, że podamy rozmiar felg, który nas interesuje oraz model auta, do którego chcemy je kupić. Kupując felgi musimy wziąć też pod uwagę inne czynniki takie jak na przykład śruby-czy te stare będą pasowały do nowych felg. Musimy sprawdzić też jakie gniazdo posiadają felgi ponieważ są ich 2 rodzaje – stożkowe oraz kuliste. Jest to ważne, ponieważ nieodpowiednia śruba może wyrządzić ogromne niebezpieczeństwo dla auta jak i dla kierowcy. Może po prostu zniszczyć, lub w gorszych sytuacjach – może odkręcić się nam koło. Musimy być pewni swoich zakupów, wiedzieć też że sklepy nie przyjmują zwrotu felg, na których były już zamontowane opony.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ