Zlecenia transportowe – jak się do tego zabrać?

0
4149

Poszukiwanie zleceń transportowych nie jest łatwe. Pomimo tego, że technologia poszła naprzód, a w internecie można znaleźć dosłownie wszystko, znalezienie odpowiedniego przewoźnika lub zlecenia do wykonania może przysporzyć wiele problemów. Na szczęście wystarczy odrobina cierpliwości, obeznania i zdrowego rozsądku, by przebrnąć przez te przeciwności i sfinalizować zlecenie transportowe, czy to w roli klienta, czy wykonawcy. Gdzie szukać i na co uważać? Na to pytanie postaramy się dzisiaj odpowiedzieć!

Zlecenia transportowe – jak to wygląda?

Stare jak świat przysłowie mówi “potrzeba jest matką wynalazku”. Nie inaczej jest w branży transportowej. Jeżeli jest coś do przewiezienia, nieważne jak dużego, dziwnego, czy ciężkiego – zawsze znajdzie się ktoś, kto podejmie się tego zadania. Od przeprowadzek wymagających busa, przez przewóz międzynarodowy na transporcie wielkogabarytowym kończąc – obecnie na rynku znajdziemy firmy oferujące to wszystko. Na czym polega zlecenie transportowe? Jest to nic innego jak zawarcie umowy pomiędzy klientem a wykonawcą, której przedmiotem jest oczywiście przewóz danego towaru. Samo zlecenie stanowi najważniejszy dokument w umowie przewozu, gdyż to właśnie tam zawarte są warunki całej akcji. Więcej na ten temat na: http://enpire.pl/uslugi_transportowe/

Gdzie szukać zleceń transportowych?

Jeżeli chodzi o szukanie zleceń to sprawa wygląda inaczej dla klienta i inaczej dla zleceniobiorcy. Firmy transportowe najczęściej oferują swoje usługi na różnych portalach ogłoszeniowych, a miejsc na zamieszczenie takiego ogłoszenia jest naprawdę dużo. Co innego jeżeli to my szukamy dobrego przewoźnika. Sprawa się komplikuje, gdy tylko wejdziemy na jeden z takich portali i ujrzymy dziesiątki, jak nie setki podobnych ofert. Jak wybrać dobrze zlecenia transportowe? Otóż metod jest wiele i żadna nie gwarantuje nam tak naprawdę 100% sukcesu. Pierwszym, co nam przyjdzie do głowy, jest oczywiście selekcja pod kątem ceny – z reguły wybieramy najtańsze rozwiązania. Pamiętajmy jednak, że nie zawsze tanie znaczy dobre, a w przypadku transportu – prawie nigdy. Czy warto więc przyglądać się takim ofertom z portali ogłoszeniowych? Warto, ale z głową!

Zdecydowanie lepiej jest wybierać wykonawców z polecenia – wtedy mamy pewność, że opinia o usłudze jest wiarygodna. Dobrze jest przyjrzeć się ofercie konkretnych firm, zamiast na ślepo przeczesywać zlecenia transportowe, lepiej jest skupić się na konkretach. Można tego dokonać wchodząc bezpośrednio na stronę internetową firmy transportowej (o ile dana firma taką posiada). Na takiej stronie znajdziemy znacznie więcej informacji, aniżeli na stronie z ogłoszeniami. To pozwoli nam lepiej wybrać firmę i w efekcie znaleźć to, czego szukamy.

[Głosów:3    Średnia:3.7/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ