TOP 5 najpopularniejszych samochodów sportowych

0
2435
samochody miejskie

Producenci samochodów od zawsze prześcigają się w zastosowaniu nowoczesnych technologii, aby ich dzieła osiągały wszelkie rekordy popularności. Wiele z modeli, które dotychczas powstały na zawsze już zapisały się w historii jako kultowe samochody. Wśród nich szczególne miejsce zajmują samochody sportowe. Jakie samochody sportowe były (i są) najpopularniejsze?

Samochody sportowe, czyli jakie?

Powszechnie samochodem sportowym określamy wszystkie auta, które swoją budową pozwalają na uzyskiwanie wysokich osiągów. Zwykle samochody te są niewielkie i mają nisko położony środek ciężkości. Głównie są to samochody z nadwoziem typu Kabriolet lub Coupe. Inne klasy samochodów np. samochody miejskie poznasz z www.motoego.pl, popularnym blogiem motoryzacyjnym. My jednak dzisiaj skupimy się na kultowych modelach samochodów sportowych.

  1. Bugatti Veyron

Ten bardzo popularny model Bugatti był produkowany w latach 2005-2015. Nie jest to więc nowy samochód, jednak jego osiągi wciąż wprawiają w zachwyt nie tylko fanów motoryzacji. Bugatti Veyron posiada niesamowite przyspieszenie, gdyż rozpędza się do 100 km/h w około 2,5 sekundy. Samochód ten był pierwszym produkowanym seryjnie modelem, który przekroczył rekord prędkości 400 km/h. Oprócz tego, że Bugatti Veyron był jeszcze do niedawna określany najszybszym sportowym samochodem na świecie, może pochwalić się charakterystycznym wyglądem, który sprawia, że jazda nim to prawdziwe przeżycie.

  1. Lamborghini Diablo — najpopularniejszy samochód sportowy lat 90’

Samochód ten miał swoją premierę w sprzedaży ponad 30 lat temu, bo w 1990 roku. Charakterystycznymi cechami tego modelu Lamborghini były otwierane do góry drzwi, co sprawiało, że miał on bardzo nowoczesny wygląd. Całość była jednak dosyć stonowana w porównaniu do poprzednich kultowych modeli jak Miura czy Countach. W czasach, gdy wypuszczano ten model, był on uznawany za najszybszy samochód sportowy świata. Potwierdzeniem tego miał być rekord prędkości 329 km/h, co wówczas było fenomenalnym osiągiem. Lamborghini Diablo sprzedawane było przez 10 lat, aż do 2000 roku.

  1. Sportowy samochód Ferrari F40

Ten model Ferrari miał swoje pięć minut jeszcze zanim zaczęto produkować kultowy model Lamborghini Diablo. Przed 1990 rokiem był on uznawany za najszybszy samochód na świecie, co przełożyło się na jego popularność wśród fanów motoryzacji i nie tylko. Jego rekord prędkości to 320 km/h, a więc niewiele więcej niż jego następca. Ferrari F40 w wersji czerwonej to prawdziwy klasyk!

  1. Ferrari Testarossa

Testarossa to nieco starszy niż F40 model marki Ferrari. Był on produkowany w latach 1984-1996. Intencją projektantów było, aby stworzyć samochód sportowy, który nada się zarówno do jeżdżenia po torze wyścigowym, jak i po mieście. Testarossa to jeden z najpopularniejszych samochodów sportowych wszech czasów, a jednym z głównych tego powodów jest jego charakterystyczny kształt nadwozia. Jego prędkość maksymalna to około 295 km/h, a rekord przyspieszenia to 5,3 sekundy do 100 km/h. Obecnie za ten 30-letni sportowy samochód musimy zapłacić około pół miliona złotych, co potwierdza, jak bardzo kultowy jest to model.

Inne popularne samochody sportowe

Oprócz wyżej wymienionych klasyków na rynku pojawiało się mnóstwo samochodów sportowych, które z różnych powodów zapadły w pamięć fanom motoryzacji i nie tylko. Do najpopularniejszych modeli należą także: BMW M3, Porsche 911, Audi Quattro, Subaru Impreza WRX STi, Lancia Stratos HF czy Alfa Romeo GT.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ