Sprzedaż auta do skupu

0
1788
Sprzedaż auta do skupu

Wiele osób staje przed wyzwaniem sprzedaży swojego wysłużonego pojazdu. Pragmatyczne podejście musi wziąć górę nad sentymentami. Podjęcie decyzji o sprzedaży to dopiero połowa sukcesu. Kolejnym etapem jest wybór optymalnej formy sprzedaży. Możemy skorzystać z pomocy serwisów ogłoszeniowych, komisu lub skupu aut.

Jaka forma sprzedaży jest najlepsza?

Tak naprawdę nie istnieje jeden kanał sprzedaży, który byłby idealnym rozwiązaniem we wszystkich przypadkach. Większość osób sprzedając samochód, wystawia go po prostu w serwisie ogłoszeniowym. Może się wydawać, że jest to najtańsze rozwiązanie. Jedynym kosztem jest opłata za wystawienie i ewentualne promowanie ogłoszenia oraz czas poświęcony na przygotowanie opisu i dokumentacji zdjęciowej. Niestety poziom cenowy poszczególnych modeli aut w serwisach ogłoszeniowych nijak się ma do ich wartości rynkowej. Poza tym negocjacje z potencjalnymi nabywcami nie należą do łatwych i często powodują irytację sprzedającego.

Zatem skoro nie serwis ogłoszeniowy, to może komis. Rzeczywiście w przypadku droższych i młodszych pojazdów sprzedaż za pośrednictwem komisu może przynieść korzyści. To oczywista oszczędność czasu. Komis samochodowy ma doświadczenie, dzięki któremu jest w stanie odpowiednio przygotować auto do sprzedaży i zaprezentować jego mocne strony jednocześnie zgrabnie maskując pewne drobne mankamenty. Niestety sprzedaż poprzez komis trwa relatywnie długo, a poza tym wiąże się z pomniejszeniem ceny sprzedaży o prowizję pośrednika. Jak w takim razie sprzedać stary i wysłużony samochód? Ciekawą alternatywą może okazać się skup aut w Poznaniu.

Jak działa skup aut?

Zasada działania skupu aut jest w gruncie rzeczy bardzo prosta. Taka firma skupuje starsze pojazdy na podstawie wyceny licencjonowanego rzeczoznawcy samochodowego. Dużym atutem współpracy ze skupem aut jest wygoda transakcji. Sprzedaż tym kanałem oferuje szereg udogodnień. Nie trzeba koniecznie dostarczać auta do siedziby firmy w celu finalizacji transakcji. Profesjonalny skup aut dysponuje własnym transportem, dzięki czemu może odebrać auto spod wskazanego adresu. To wielka wygoda szczególnie w sytuacji, kiedy sprzedawany samochód jest zepsuty. Koszt wynajęcia lawety dla osoby prywatnej byłby w tym przypadku nieopłacalny.

Jednak zanim firma przyśle lawetę, samochód najpierw musi zostać obejrzany przez rzeczoznawcę. Fachowiec najpierw sprawdza stan techniczny pojazdu, a następnie dokonuje jego wyceny. Na tej podstawie otrzymujemy szacunkową wartość pojazdu określoną przez niezależnego eksperta. Na podstawie wyceny skup aut ustala z właścicielem pojazdu ostateczną wartość transakcji. Pozostaje już tylko odbiór auta i wypłata pieniędzy. Tak naprawdę cała transakcja, wraz z wyceną, może zamknąć się w jednym dniu. Okazuje się zatem, że skup aut to sposób na szybką i bezproblemową sprzedaż pojazdu w uczciwej cenie.

Szukając sprawdzonego skupu aut, warto skorzystać z oferty przedsiębiorstwa Auto Kurek. Firma oferuje wiele usług w tym skup, złomowanie i kasację aut, a także sprzedaż części oraz serwis pojazdów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ