Powłoka ceramiczna – jeden z najlepszych sposobów na zabezpieczenie lakieru

0
2966
Powłoka ceramiczna - jeden z najlepszych sposobów na zabezpieczenie lakieru

Wyjeżdżając z salonu nowym samochodem chcielibyśmy, aby jego nieskazitelny wygląd utrzymał się jak najdłużej. Nie jest to wcale zadanie łatwe, ponieważ sukces w tym zakresie uzależniony jest nie tylko od naszych starań, ale również od zabezpieczeń lakieru uwzględnionych fabrycznie przez producenta. Jak zatem długotrwale zachować doskonałą prezencję auta? Jedną z najlepszych odpowiedzi na to pytanie są właśnie powłoki ceramiczne.

lakier

Dlaczego tak trudno utrzymać dobry stan pojazdu bez wsparcia auto detailerów?

Obecnie wykorzystywane powłoki lakiernicze cechują się tzw. miękkością, wynikającą z receptury pozbawionej dodatku ołowiu. Z jednej strony jest to duża zaleta w kontekście środowiska naturalnego, jednak z drugiej istotne pogorszenie trwałości lakieru. Brak wspomnianego pierwiastka zmniejsza stopień ochrony powłoki przed kurzem, piaskiem, żwirem oraz agresywnymi preparatami chemicznymi i uszkodzeniami innego rodzaju. Jak w wielu tego typu przypadkach na ratunek przychodzi auto detailing, oferując rozwiązanie unikalne i bezkonkurencyjne pod względem trwałości oraz efektywności uzyskiwanego zabezpieczenia. Mowa oczywiście o powłokach ceramicznych, czyli sposobie ochrony karoserii uważanym dzisiaj powszechnie za jeden z najdoskonalszych w całej branży.

Czym jest powłoka ceramiczna?

Powłoki ceramiczne są całkowicie bezbarwnymi warstwami długotrwale zabezpieczającymi lakier. Okres wydajnej ochrony w wielu przypadkach sięga nawet do 5 lat od momentu aplikacji. Po nałożeniu powłoki ceramicznej na powierzchnię lakieru trwale się z nim wiąże, nie wnikając jednocześnie w głąb jego struktury. Dzięki temu, w razie zaistnienia takiej potrzeby, warstwę ochronną można relatywnie łatwo usunąć, nie ryzykując przy tym nawet w najmniejszym stopniu pozostawieniem jakichkolwiek śladów na właściwej warstwie lakierniczej.

auto

Liczne korzyści płynące ze stosowania powłok ceramicznych

Ochrona lakieru w formie powłoki ceramicznej nie ma sobie równych, nie tylko jeżeli chodzi o trwałość i efektywność działania. Oprócz cech związanych stricte z zabezpieczaniem karoserii przed uszkodzeniami mechanicznymi, odznacza się również wieloma dodatkowymi atutami, takimi jak odbijanie promieni słonecznych – szczególnie szkodliwych dla lakierów bezbarwnych i bazowych. Ponadto posiada także właściwości hydrofobowe, które sprawiają, że woda jest odpychana przez jej powierzchnię, co znacząco utrudnia osiadanie na niej zanieczyszczeń. Cecha ta zapewnia także efekt samooczyszczania lakieru, usuwając z niego wraz z deszczem błoto, kurz czy innego rodzaju zabrudzenia. Estetyka aut zabezpieczonych w ten sposób jeszcze bardziej zyskuje, poprzez uwypuklenie przez powłokę ceramiczną specyficznego „ziarna”, którym charakteryzują się lakiery metalizowane. Po aplikacji tej unikalnej warstwy ochronnej na karoserię jej kolor stanie się wyraźniejszy i głębszy, a całe auto będzie sprawiało wrażenie pokrytego płynnym szkłem.

ceramika

Czy aplikacja powłoki ceramicznej jest droga?

Koszt usługi tego rodzaju uzależniony jest przede wszystkim od gabarytów samochodu oraz kondycji jego lakieru. Ceny w profesjonalnych warsztatach auto detailingowych zaczynają się jednak już od kwoty 2400 zł netto (oferta Cars Care Poznań). Biorąc pod uwagę możliwość uzyskania efektywnej i sięgającej nawet do 5 lat ochrony karoserii oraz oszczędność wynikającą z rzadszej konieczności mycia pojazdu, jest to okazja, której ciężko się oprzeć.

Jeśli zainteresowały Cię liczne atuty, którymi cechują się powłoki ceramiczne Poznań jest jednym z miast wartych odwiedzenia. W stolicy Wielkopolski od wielu lat działają liczne salony auto detailingowe specjalizujące się m.in. w tej właśnie usłudze.

zabezpieczenie lakieru

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ