Popularność samochodów marki Renault

0
2503
Popularność samochodów marki Renault

Renault to najpopularniejsza marka francuskich samochodów w naszym kraju. Dowodem tego jest wysoka sprzedaż aut tej marki w Polsce. Pod względem ilości sprzedanych samochodów, koncern Renault uklasyfikował się na 3 pozycji tuż za Volkswagenem i Fordem. Pojazdy francuskiego producenta kupowane są chętnie zarówno przez klientów indywidualnych, jak i biznesowych. W firmach, pojazdy ze znaczkiem Renault, często stanowią trzon posiadanej floty samochodowej.

Na dużą popularność pojazdów marki Renault wpływa ma bez wątpienia szeroka gama modeli oraz jednostek napędowych. Nie bez znaczenia pozostają także elementy takie jak: stosunkowo niska cena, przyzwoite wyposażenie standardowe oraz atrakcyjny design aut tej marki. Nie można również zapominać o tym, iż w przeciągu ostatnich lat firma Renault znacznie poprawiła poziom bezpieczeństwa w produkowanych przez siebie pojazdach. Aktualnie, już nawet najmniejszy w ofercie firmy model Clio, może pochwalić się pięcioma gwiazdkami w teście bezpieczeństwa przeprowadzonym przez Euro NCAP.

Clio na równi z Megane to najczęściej kupowane modele przez polskich klientów. Te najbardziej popularne auta znajdujące się w ofercie Renault wykorzystywane są zarówno jako małe auta rodzinne, jak również jako mobilne narzędzie pracy w firmach i przedsiębiorstwach. W ofercie adresowanej do klientów biznesowych znalazły się także samochody dostawcze, reprezentowane przez modele takie jak Kangoo, Trafiic i Master. W propozycji firmy Renault nie brakuje również aut elektrycznych. Zarówno klienci indywidualni, jak i biznesowi mogą skorzystać z atrakcyjnych form finansowania oferowanych w autoryzowanych salonach sprzedaży.

Dużym zainteresowaniem w naszym kraju cieszą się również używane auta francuskiego koncernu. Wbrew niektórym opiniom, regularnie serwisowany samochód marki Renault, do którego montowane są wyłącznie wysokiej jakości części zamienne, może posłużyć swojemu właścicielowi przez wiele lat. Pomimo tego, iż części eksploatacyjne do Reanult nie są drogie, przy zakupie używanego samochodu tej marki warto dokładnie ocenić jego stan techniczny oraz spróbować zweryfikować jego historię. Pisząc o niskim koszcie części zamiennych mamy na myśli oczywiście wysokiej jakości zamienniki części oryginalnych. Cenniki w autoryzowanych punktach serwisowych marki nie zachęcają bowiem do robienia zakupów w tych miejscach. 

Wśród zamienników części do samochodów Renault bez problemu znajdziemy wszystkie niezbędne do naprawy auta elementy. Większość z nich wytwarzana jest przez krajowe firmy zajmujące się produkcją części i akcesoriów samochodowych, co przekłada się bezpośrednio na ich niską cenę. Do grona takich przedsiębiorstw można z całą pewnością zaliczyć polskiego producenta wycieraczek samochodowych, firmę DIPP. W ofercie tego producenta znajdują się płaskie i hybrydowe wycieraczki do wszystkich, nawet tych najstarszych, modeli aut francuskiej marki. Dostępne w atrakcyjnej cenie wycieraczki do Renault marki DIPP posiadają dedykowane uchwyty mocujące do poszczególnych modeli pojazdów tej marki, dokładnie takie, jakie zastosowane zostały w wycieraczkach montowanych fabrycznie przez producenta.

wycieraczki płaskie dipp

W ocenie klientów tej polskiej marki, pióra wycieraczek samochodowych marki DIPP są solidnie wykonane i wyjątkowo trwałe. Z opinii zamieszczanych w internecie możemy dowiedzieć się, iż wysoka jakość wycieraczek produkowanych przez firmę DIPP nie wiąże się z ich wysoką ceną. Potwierdzają to kwoty widoczne w internetowych sklepie producenta, gdzie za komplet płaskich wycieraczek na przednią szybę Renault zapłacimy tylko 25 złotych.

Poza wycieraczkami samochodowymi również pozostałe części i akcesoria samochodowe, niezbędne do regularnego serwisowania auta marki Renault, bez większego trudu znajdziemy w dobrze zaopatrzonych sklepach motoryzacyjnych, a ich zakup nie zrujnuje naszego domowego budżetu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ