Modele kolekcjonerskie dla dzieci

0
2069
czy warto zbierać modele do kolekcjonowania?

Modelarstwo to bardzo rozwojowe hobby dla dziecka. Niektórym maluchom wystarczy kolekcjonowanie gotowych modeli, wtedy wystarczy kupić dziecku gotowe modele kolekcjonerskie, inne dzieci z kolei wolą bardziej skomplikowaną wersję tej dziedziny i zaczynają samodzielnie kleić modele.

Czym są modele kolekcjonerskie?

Modele kolekcjonerskie wyróżniają się pięknym i estetycznym wykonaniem. Ich zaletą w większości przypadków jest to, że kupujemy takie modele w gotowej postaci od producenta, nie musimy ich składać samodzielnie. Nie każdy przecież lubi to robić, lub ma takie zdolności. Ale na rynku dostępne są zestawy modeli kolekcjonerskich do sklejenia w domu.

Najpopularniejsze na rynku modele kolekcjonerskie to:

  • modele metalowe samolotów,
  • modele metalowe czołgów,
  • modele metalowe samochodów,
  • modele metalowe motorów,
  • modele metalowe statków.

Modele kolekcjonerskie dla dzieci

Skale modeli kolekcjonerskich

Na rynku dostępne są modele kolekcjonerskie, które zostały wyprodukowane w wielu skalach. Wyróżniamy następujące skale:

Skala 1:43 – jest zdecydowanie najpopularniejsza. Każdy z nas pamięta na pewno modele samochodów, które były dodawane do gazet. To właśnie taki rozmiar, można je zdobyć już za kilka złotych. W przypadku dzieci ta skala jest bardzo praktyczna, ponieważ maluchy lubią kolekcjonować na przykład modele samochodów. Dzięki małemu rozmiarowi cała kolekcja może zmieścić się na półce. Model w tej skali ma około 9-11cm, nie ma możliwości otwierania drzwi lub maski.

Skala 1:18 – wybór modeli w takiej skali również jest bogaty. Jednak jest pewna różnica, cena. Modele w tej skali, są znacznie droższe. Dodatkowo wymagają większej ilości miejsca na ekspozycję. Ta skala modelu umożliwia już otwieranie drzwi, czy maski modelu. Dzięki temu dziecko może podziwiać silnik lub wyposażenie samochodu.

Skala 1:24 – z dostępnością modelu w takiej skali może być problem. Mało jest producentów, którzy wykonują modele kolekcjonerskie w takiej właśnie skali. Jest to skala dedykowana modelom plastikowym samochodom.

Przeczytaj też: http://www.driversclub.pl/modele-do-sklejania-dla-dzieci-jakie-sa-rodzaje/

[Głosów:1    Średnia:1/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ