Kombi czy sedan. Który typ samochodu wybrać?

0
4070

Wybór nadwozia auta wbrew pozorom wcale nie jest zadaniem takim prostym, jak to mogłoby wydawać się na pierwszy rzut oka. Niniejszy poradnik to doskonała propozycja właśnie dla wszystkich osób, które nie wiedzą, na co zwrócić uwagę podczas zakupu auta.

Zarówno nadwozie kombi, jak i sedan kojarzy się przede wszystkim ze sporym, rodzinnym autem, które jest w stanie przewieźć nie tylko 6 osób, ale również sporą ilość dodatkowego bagażu. Warto wspomnieć jednak o tym, że każde z tych nadwozi wyróżnia się zupełnie inną linią, która ma olbrzymia wpływ na dodatkowe funkcjonalności.

Czym charakteryzuje się nadwozie sedan?

Sedan to trójbryłowe nadwozie samochodów osobowych, w którym można bardzo wyraźnie zauważyć oddzielenie przedziału bagażowego od przedziału silnikowego. Osoby, które w pierwszej kolejności stawiają na klasykę i elegancję powinny wybrać właśnie ten model nadwozia.
Warto wspomnieć także i o tym, że nadwozie sedan możemy podzielić na trzy główne rodzaje.

Pierwszym z nich jest sedan 2-drzwiowy, który charakteryzuje się zamkniętym nadwoziem. Model ten posiada 4-6 miejsc siedzących i 4 boczne okna (szyby opuszczone są tylko w drzwiach po stronie kierowcy i pasażera obok). Drugim rodzajem jest sedan 4-drzwiowy, który składa się na spore zamknięte nadwozie. Model ten oferuje 4-5 wygodnych miejsc siedzących, a boczne okna oddzielone są specjalnymi słupkami.
Ostatnim typem jest oczywiście sedan hardtop, który wyróżnia się twardym i sztywnym dachem. Nadwozie tego typu nie posiada słupów pomiędzy bocznymi oknami i co najważniejsze – szyby w drzwiach opuszczone są całkowicie. Nadwozie sedan hardtop rozpowszechnione jest przede wszystkim w USA.

Czym charakteryzuje się nadwozie kombi?

Kombi charakteryzuje się wydłużonym nadwoziem, które zaprojektowane zostało z myślą o przewożeniu większej ilości bagaży. Na szczególną uwagę zasługuje także wysokość kabiny, która jest stała do samego końca auta, a w każdym boku można znaleźć trzy szyby. Kombi to nadwozie dwubryłowe, które cieszy się z roku na rok coraz większym zainteresowaniem. W dzisiejszych czasach zdecydowana większość nadwozi kombi posiada specyficzne relingi dachowe, dzięki którym można skorzystać z dobrodziejstwa box-ów dachowych albo przydatnych bagażników na rowery lub narty. Warto wspomnieć i o tym, że tego typu nadwozie można spotkać nie tylko w samochodach osobowych, ale również w pojazdach terenowych.

Mazda 6 – jakie nadwozie wybrać?

W przypadku popularnej Mazdy 6 warto postawić na nadwozie w wersji kombi, które w tym przypadku sprawdzi się najlepiej. Długość auta to ponad 4,7 m, czyli aż o 30 cm więcej od pozostałych nadwozi. Dłuższe auto ma oczywiście do zaoferowania zdecydowanie większy bagażnik (pojemność 519 litrów). Po rozłożeniu tylnych siedzeń można zwiększyć pojemność do 1751 litrów. Bagażnik auta jest pakowany, a brak progu znacząco ułatwia załadunek. Mazda 6 kombi może pochwalić się także prostym systemem składania siedzeń. Jest to najlepszy wybór dla tych kierowców, którzy lubią wyjechać na wakacje z całą rodziną. Pamiętać należy jednak o tym, że w wielu przypadkach wybór odpowiedniego nadwozia zależy wyłącznie od naszych indywidualnych preferencji.

[Głosów:8    Średnia:2.9/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ