Czy kontrola stanu wycieraczek pozwala poprawić bezpieczeństwo?

0
1175
Wycieraczki Valeo

Wycieraczki to niepozorny element wyposażenia każdego samochodu, którego działanie wpływa bezpośrednio na nasze bezpieczeństwo. Spośród setek propozycji pasujących do naszego samochodu musimy wybrać ten najlepszy. Jak to zrobić? Czy wycieraczki Valeo zapewnią właściwy poziom komfortu w trakcie deszczu?

Dlaczego należy kontrolować stan zużycia wycieraczek?

Wycieraczki samochodowe pełnią niezwykle ważną funkcję, która polega na ściąganiu wody opadowej z szyby w taki sposób, by kierowca miał jak najlepszy komfort w trakcie prowadzenia pojazdu w deszczu. Zużyte nie są w stanie zebrać całej wody, często pozostawiają smugi, które rozpraszają uwagę kierującego. Zła praca wycieraczek jest szczególnie niebezpieczna nocą, kiedy wszelkie zabrudzenia na szybie potęgowane są przez światła mijających nas z naprzeciwka samochodów. Sprawia to, że nasze pole widzenia jest słabe. W takich warunkach łatwo popełnić błąd, który dla kierowców może skoczyć się tragicznie. Zużyte wycieraczki tracą swoją elastyczność, nie są w stanie zachować szyby w należytej czystości. To właśnie dlatego tak istotną rzeczą jest kontrolowanie ich stanu. W razie nadmiernego zużycia warto zastosować wycieraczki Valeo, które gwarantują znakomite parametry i niską cenę.

Nowe gumki czy całe wycieraczki?

Wielu kierowców widząc, że ich wycieraczki nie działają tak, jak trzeba, szuka taniej możliwości naprawienia tego problemu. Niestety tanie w zakupie rozwiązania są drogie w eksploatacji. Wybierając produkty renomowanych producentów, otrzymujemy dobre paramenty, które przekładają się na bezpieczeństwo. Wycieraczki Valeo to jedno z najlepszych rozwiązań na rynku, które cieszy się sporym zainteresowaniem wśród kierowców samochodów różnych marek. Stosowanie wycieraczek Valeo możliwe jest właściwe w każdym modelu samochodu osobowego. Compact, Silencio czy Evolution to specjalistyczne linie, które czyszczą szyby i nie pozostawiają na niej smug. Są wyposażone w specjalne mocowania, które ułatwiają proces montażu.

Wymiana wyłącznie gumowego elementu wycieraczki nie zapewnia nam odpowiednich parametrów, w niektórych sytuacjach może też grozić porysowaniem szyby. Dzieje się tak w momencie, gdy podczas pracy gumowy element zmieni swoje położenie, a metalowe mocowanie przesuwa się po szybie. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że w nowych samochodach taka wymiana gumy jest przeważnie niemożliwa bez przerabiania pióra wycieraczki. Wydaje się więc, że wycieraczki Valeo to idealne rozwiązanie, które zapewnia czystą szybę i pełne bezpieczeństwo.

[Głosów:1    Średnia:1/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ