Dlaczego warto zainstalować gaz w samochodzie?

0
2917
Dlaczego warto zainstalować gaz w samochodzie?

Instalacja gazowa zamontowana w samochodach o dużej pojemności silnika albo z silnikiem wysokoprężnym pozwala znacznie zmniejszyć koszty eksploatacyjne pojazdu. Dzięki używaniu gazu w samochodach z silnikiem benzynowym lub dieslem można zaoszczędzić sporo pieniędzy, które przeznaczamy na paliwo.

Niższe koszty eksploatacji i możliwość płynnej jazdy w trasie

Gaz LPG jest najtańszym i jednocześnie uniwersalnych z dostępnych rozwiązań, gdyż jest najtańszym dostępnym paliwem samochodowym. Ponadto, w przeciwieństwie do aut elektrycznych pozwala na jazdę bez limitu kilometrów. Wyruszając w trasę nie musimy martwić się gdzie zatankujemy paliwo, gdyż stacje LPG są obecnie równie popularne jak stacje benzynowe. Ponadto montaż i serwis instalacji LPG w aucie nie kosztuje dużo, a zapewnia rzetelnie wykonaną i sprawdzoną instalację, a jego koszty amortyzują się bardzo szybko.

Argumenty za montażem instalacji gazowej w samochodzie

Warto rozważyć montaż instalacji gazowej w samochodzie z silnikiem wysokoprężnym, który spala  dużo paliwa. Instalacja LPG doskonale sprawdza się w dużych samochodach z potężnymi silnikami. Silnik o dużej mocy oznacza bowiem duże spalanie i częste tankowanie benzyny lub ropy. Dlatego jeśli jesteś właścicielem takiego auta, musisz liczyć się z wysokimi kosztami albo zainwestować w bezpieczną i sprawdzoną instalację gazową. W przypadku częstych wyjazdów w trasę i przemierzania setek kilometrów tygodniowo lub miesięcznie, również warto zamontować w samochodzie gaz. Wielu przedstawicieli handlowych, codziennie pokonujących kilkaset kilometrów, otrzymuje od pracodawcy samochody z zainstalowanym gazem. Duże miesięczne przebiegi są zatem kolejnym argumentem przemawiającym za montażem instalacji LPG.

Instalacja LPG – na co zwrócić uwagę?

Obecnie stosowane instalacje gazowe są nie tylko w pełni bezpieczne i wygodne, lecz pozwalają również na jazdę bez zmniejszenia mocy silnika, a co za tym idzie przyśpieszenia. Aby dobrać optymalną instalację gazową do parametrów silnika auta, najlepiej udać się do profesjonalnego warsztatu, który gwarantuje pełną obsługę – montaż i serwis instalacji. Warto zainwestować w tzw. instalację sekwencyjną, która jest wprawdzie droższa, ale zapewnia niezawodność i bezpieczeństwo. Więcej szczegółów na ten temat znajdziecie na stronie https://tezet.pl/oferta/autogaz/

Instalacja sekwencyjna – zaawansowana elektronika i precyzja w każdym calu

Najbardziej popularne stały się instalacje sekwencyjne z bezpośrednim wtryskiem gazu. Montuje się je w najnowszych silnikach benzynowych, które zasilane są elektronicznym, wielopunktowym wtryskiem paliwa. Cały układ składa się z układu sterującego, elektrozaworów, butli, reduktora, czujnika ciśnienia gazu oraz listwy wtryskiwaczy. Ogromną zaletą takiej instalacji jest niezwykła precyzja działania, która przekłada się na bezpieczeństwo. Gaz pod ciśnieniem dociera bezpośrednio do kolektora dolotowego w okolice wtryskiwaczy benzyny. Takie rozwiązanie minimalizuje ryzyko wybuchów zapewniając bezpieczeństwo kierowcom i pasażerom.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ