Sprowadzanie auta z USA – czy to ma sens?

0
1461
Sprowadzanie auta z USA

Sprowadzanie auta z USA może okazać się nie tylko doskonałym wyborem dla kierowców, którzy poszukują nowej maszyny dla siebie, ale również dla osób, które planują zakup auta z myślą o jego odsprzedaży z zyskiem. Niniejszy artykuł, to doskonały wybór właśnie dla tych osób, które chcą dowiedzieć się, czy w rzeczywistości warto sprowadzać auto ze Stanów Zjednoczonych i na co należy zwrócić szczególną uwagę przy takiej transakcji.

Sprowadzanie aut z Europy czy USA?

Jak łatwo się domyślić, sprowadzanie samochodu z Europy jest o wiele tańszym rozwiązaniem, niż sprowadzanie auta z USA. Mowa tutaj nie tylko o kosztach samego transportu, ale również o różnego typu opłatach dodatkowych. Jeżeli sprowadzamy samochód z kraju należącego do UE, to nie trzeba martwić się wieloma dodatkowymi opłatami, takimi jak np. cło. Mało osób zdaje sobie sprawę jednak z tego, że sprowadzanie auta z USA, w wielu przypadkach może okazać się zdecydowanie bardziej opłacalne. Samochody sprowadzane ze Stanów Zjednoczonych są zdecydowanie mniej wyeksploatowane zwłaszcza, jak weźmie się pod uwagę auta sprowadzane z Europy. Nie można zapominać również o tym, że kierowcy z USA są na nieco innym poziomie materialnym niż kierowcy w Polsce. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że samochody, które dla nas są rarytasem, dla amerykanów bardzo często są tak naprawdę mocno wyeksploatowanymi maszynami. Auta z USA mogą okazać się doskonałym wyborem nie tylko, jak zwrócić się uwagę na ceny, ale również na samą jakość sprowadzanych pojazdów.

Ile tak naprawdę kosztuje sprowadzenie auta z USA?

Osoby, które rozważają sprowadzenie samochodu z USA, powinny pamiętać o tym, że trzeba liczyć się nie tylko z opłaceniem samego pojazdu i kosztów jego transportu. Opłat wymagają także wiele innych elementów. Dla większości osób najprostszym sposobem na sprowadzenie auta z USA jest skorzystanie z pomocy profesjonalnej firmy pośredniczącej. Jak łatwo się domyślić, za fachową pomoc trzeba oczywiście dodatkowo zapłacić. Jeżeli chodzi o sam transport, to należy zapłacić nie tylko za holowanie samochodu do portu w USA, kontenerowiec i transport morski do portu w Polsce/Europie, ale również za transport do wyznaczonego przez nas miejsca. Nie można zapominać również o opłatach za cło, akcyzę i podatek VAT. Pozostałe koszty związane są z prowizjami aukcyjnymi, kosztami sprowadzenia dokumentacji, czy też za prowizji za przelew międzynarodowy.

Moda na klasyki z USA

Z ekonomicznego punktu widzenia najkorzystniejszą ofertą może okazać się sprowadzenie klasyków z USA, które w Europie są naprawdę trudno dostępne. Mowa tutaj przede wszystkim o amerykańskich samochodach z lat 70-tych, które w Europie są prawdziwym rarytasem, a na amerykańskim rynku bardzo często trafiają na złom.

Wsparcie profesjonalnych firm pośredniczących

Osoby, które nie czują się na siłach, aby samodzielnie sprowadzić samochód z USA, mogą skorzystać z pomocy firm pośredniczących, które specjalizują się w imporcie. Dzięki fachowemu wsparciu minimalizuje się ryzyko zakupu uszkodzonego samochodu, którego stan techniczny pozostawia wiele do życzenia. Pamiętać należy o tym, że przy importowaniu auta z USA niestety nie ma możliwości jego oględzin przed zakupem, dlatego też tym bardziej warto skorzystać z pomocy fachowców, którzy dobrze znają się na rynku motoryzacyjnym. Firmy pośredniczące bardzo często mogą zaproponować auta, do których nigdy nie trafimy przeglądając oferty na ogólnodostępnych aukcjach. Dla większości kierowców bardzo dużym atutem korzystania z pomocy firm pośredniczących jest również to, że załatwiają one większość formalności, dzięki czemu można zaoszczędzić sporo cennego czasu, pieniędzy i nerwów.

O czym należy pamiętać?

Osoby, które w najbliższym czasie planują sprowadzić samochód z USA, powinny pamiętać o tym, że auta amerykańskie różnią się nieco od aut europejskich. Szczególną uwagę należy zwrócić oczywiście na światła. Aby samochód bez problemu przeszedł przegląd zerowy należy wymienić migacze i światła przednie. Niestety w wielu sytuacjach wymiana wspomnianych elementów może okazać się bardzo kosztownym przedsięwzięciem. W samochodach z analogowymi wskaźnikami niezbędna jest także ich wymiana na nowe wskaźniki deski rozdzielczej. Na szczęście problemów tych nie ma w przypadku samochodów klasy Premium. Sprowadzając samochody z USA trzeba liczyć się również z tym, że mogą pojawić się mniejsze lub większe problemy z dostępem do części zamiennych, czy też z serwisowaniem auta.

Czy warto postawić na auta sprowadzane z USA?

Sprowadzanie samochodu z Ameryki jest doskonałym wyborem dla tych osób, które w pierwszej kolejności zwracają szczególną uwagę na jakość pojazdu i konkurencyjną cenę. Rynek europejski niestety pełen jest oszustów i naciągaczy, dlatego też zdecydowanie trudniej jest kupić porządne auto, które służyć będzie latami. Osoby, które nie znają się za bardzo na motoryzacji, powinny skorzystać z pomocy profesjonalnych firm pośredniczących, dzięki którym będzie można bez problemu sprowadzić swoje wymarzone auto.

[Głosów:1    Średnia:4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ