Czy warto zamontować zawieszenie gwintowane?

0
2149
zawieszenie gwintowane

Jeśli zastanawiasz się nad montażem zawieszenia gwintowanego, to w pierwszej kolejności powinieneś poznać jego specyfikę. Dlatego przygotowaliśmy artykuł, w którym odpowiemy na kilka najczęściej zadawanych pytań dotyczących zawieszenia gwintowanego. W Przygotowanej przez nas publikacji znajdziesz odpowiedzi na pytania:

  • Czym jest zawieszenie gwintowane?
  • Jak zbudowane jest zawieszenie gwintowane?
  • Jak można regulować zawieszenie gwintowane?
  • Jak zawieszenie gwintowane wpływa na prowadzenie pojazdu?

Mamy nadzieję, że nasz artykuł pomoże Ci w podjęciu decyzji o montażu zawieszenia gwintowanego.

Czym jest zawieszenie gwintowane?

Zawieszenie gwintowane pozwala na obniżenie i usztywnienie pojazdu. Montując bardziej zaawansowane rozwiązania, masz możliwość regulacji tłumienia amortyzatorów, co zwiększa twardość zestawu. Do największych atutów zawieszenia gwintowanego zaliczamy łatwość regulacji oraz prostą budowę. Podczas montażu zawieszenia gwintowanego powinieneś pamiętać o założeniu specjalnych rozpórek, które eliminują naprężenia karoserii, które wynikają z usztywnienia wyłącznie dolnej części samochodu.

Jak zbudowane jest zawieszenie gwintowane?

Zawieszenie gwintowane cechuje się relatywnie prostą budową. Komplet składa się z czterech zestawów resorujących. Każdy zestaw zbudowany jest ze sprężyny i ustawionego w środku amortyzatora. Czym zatem różni się zawieszenie gwintowane od standardowego? Jak sama nazwa wskazuje, jest ono wyposażone w gwint osadzony na zewnętrznej obudowie amortyzatorów. Do gwintów dołączane są nakrętki lub talerze i klucz, który pozwala na regulację wysokości na gwincie. Tym sposobem można regulować wysokość samochodu.

Jak można regulować zawieszenie gwintowane?

Regulacja zawieszenia gwintowanego jest nieco bardziej skomplikowana, aniżeli w przypadku układów pneumatycznych oraz hydraulicznych. Niemniej jednak regulacja zawieszenia gwintowanego również nie powinna sprawić Ci kłopotu. W większości przypadków regulacje można wykonać samodzielnie. Najpierw jednak trzeba podnieść pojazd lub jego regulowaną stronę. Następnie należy ustawić nakrętkę na wybranej wysokości i skontrować ją z drugiej strony. Na końcu pozostaje już tylko sprawdzenie, czy uzyskany efekt jest zgodny z oczekiwaniami.

Zawieszenie gwintowane o charakterystyce sportowej pozwala obniżyć samochód o 2-8 cm w porównaniu do standardowych zestawów. Dalsze obniżenie pojazdu może skutkować utratą gwarancji na zawieszenie.

Jak zawieszenie gwintowane wpływa na prowadzenie pojazdu?

Zmniejszenie prześwitu prowadzi do obniżenia środka ciężkości auta. To z kolei skutkuje zwiększeniem przyczepności samochodu. Ma to ogromne znaczenie w przypadku jazdy sportowej. Dzięki obniżeniu zawieszenia auto lepiej trzyma się drogi w zakrętach. Sztywne zawieszenie dużo lepiej reaguje na ruchy kierownicy, co przekłada się na poprawę prowadzenia pojazdu.

Niestety połączenie sztywności zawieszenia ze stanem niektórych polskich dróg daje efekty w postaci wyraźnego obniżenia komfortu jazdy. Może to być szczególnie uciążliwe przy pokonywaniu dłuższych odcinków.

Chcesz zamontować gwintowane zawieszenie w swoim aucie? Koniecznie wejdź na stronę eibach.pl. Firma Eibach oferuje wysokiej klasy zawieszenia gwintowane, które gwarantują sportowe osiągi auta przy jednoczesnym zachowaniu komfortu jazdy.

[Głosów:5    Średnia:2.4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ