Czy warto wziąć w leasing auto marki Volkswagen?

0
1869
Volkswagen

Leasing to jedna z najbardziej popularnych obecnie form zdobywania samochodu. Jest on z reguły wybierany przez właścicieli firm, ale również osoby prywatne mogą się na niego zdecydować, pamiętając jedynie, iż dla nich procedury będą nieco inne. Warto mieć przy tym na uwadze, że w leasing najlepiej jest wybrać auto, które będzie niezawodne i spełni wszystkie oczekiwania. Czemu zatem nie miałby to być Volkswagen?

Niezawodny Volkswagen

Volkswagen to ceniona niemiecka marka samochodów, której historia rozpoczęła się w 1938 roku. Swoją sławę zawdzięcza między innymi wypuszczonym w tych czasach na rynek modelowi Garbus, który stał się szybko kultowym samochodem.

Prototypy samochodów, które miały wyjść spod znaku Volkswagena, zaczęły być jednak projektowane już w 1931 roku, kiedy zwrócono się do Ferdinanda Porsche o zaproponowanie modelu, który będzie tanim samochodem. Miał on stać się „autem dla ludu”, atrakcyjnym cenowo i rodzinnym pojazdem, niezwykle pożądanym w tamtych czasach przez mieszkańców Rzeszy. Wkrótce na rynek zostały wypuszczone Garbusy, a z czasem – także inne modele.

Od okresu dwudziestolecia międzywojennego historia Volkswagena rozwijała się ekspresowo, a sama marka zdobywała sobie coraz większą liczbę fanów. Dzięki zachowaniu niemieckiej jakości w każdym samochodzie nawet „auto dla ludu” odznaczało się wysoką klasą i wydajnością. Z czasem kolejne, coraz nowsze modele, mogły spełnić jeszcze wyższe wymagania społeczeństwa.

Obecnie Volkswagen to jeden z najbardziej cenionych, niemieckich samochodów. Swoją popularność zawdzięcza wygodzie, jaką gwarantuje, a także pełnej niezawodności. Jeśli więc jesteś osobą, która chciałaby posiadać samochód zgodny z niemieckimi normami, jest on bez wątpienia doskonałym wyborem.

Dlaczego warto zdecydować się na leasing?

Leasing to atrakcyjna forma finansowania, która łączy w sobie możliwości kredytu i wynajmu. Obejmuje ona comiesięczne wnoszenie opłaty, która sprawia, iż chociaż formalnie nie jesteśmy właścicielami danego samochodu, możemy z niego swobodnie korzystać. Po okresie umowy leasingowej możliwy jest z kolei wykup auta, które tak dobrze zdążyliśmy poznać. To atrakcyjna możliwość dla osób, które łatwo przywiązują się do swoich samochodów.

Leasing, w przeciwieństwie do kredytu, nie zobowiązuje nas jednak do ostatecznego wykupu. To cenna informacja dla każdego, kto po krótkim czasie, na przykład 2-3 latach, użytkowania, chciałby wypróbować nowszy model. Co ważne, w przeciwieństwie do tradycyjnych pożyczek bankowych, leasing to z reguły krótka umowa o wyjątkowo korzystnych warunkach. Jego małe koszty i niedługi termin sprawiają, że jest on atrakcyjny szczególnie dla tych, którzy nie chcą zadłużać się na większą kwotę i wiele lat w banku. W szczególności przedsiębiorcy mogą skorzystać z interesujących rozwiązań i ulg.

Leasing Volkswagena dla ciebie

Jeśli już wiesz, że chciałbyś zdecydować się na leasing nowego Volkswagena, warto, abyś sprawdził orientacyjnie, jakie koszty za sobą pociągnie. Leasing VW kalkulator to narzędzie, które pozwoli ci łatwo zapoznać się z warunkami, których powinieneś oczekiwać. Dzięki niemu przygotujesz się do nawiązania ostatecznej umowy, a co więcej – będziesz mógł łatwo nawiązać kontakt z odpowiednim pośrednikiem.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ